5 let, 7 mesecev

HDD Olimpija Salzburg

Petek, 2. 11. 2012, 12.21

Verjeti morajo vase

''Zeleno-belim'' še naprej iz rok uhajajo domače zmage. V torek niso znali zadržati vodstva proti madžarskim hokejistom. Časa za objokovanje ni bilo na voljo, že drevi jih čaka Salzburg.

Izbranci Bojana Zajca še naprej iščejo pot, kako pred domačimi navijači dvigniti krivuljo. Pomembne točke kot po tekočem traku odhajajo na račun gostov. V torek so proti SAPA Fehervarju po dveh tretjinah vodili s 3:2, v zadnji pa niso več našli poti do nasprotnikove mreže. Madžarski hokejisti so z dvema zadetkoma prišli do preobrata in zmage s 4:3.

''Mislim sem že, da bomo prišli do zmagovalnega trenutka tudi pred domačimi navijači. Vendar pa ne smemo gledati stvari tako črno. Skupaj imamo približno polovičen izkupiček, zmagujemo namreč v gosteh. Je že res, da doma ne gre vse po načrtih. To obžalujem. Želimo si namreč, da bi bili navijači veseli, zato dajemo vse od sebe. V prihodnje bo boljše,'' je optimističen Scott Freeman, medtem ko razloge za domače poraze išče Damjan Dervarič: ''Morda nam pade zbranost. Ko vidimo, da se nam ponudi priložnost za dosego zadetka, vsi skočimo v napad. S tem pa prav nasprotniku omogočimo priložnosti, da nam zabije gol.''

Zadnja tretjina v Salzburgu dobro opozorilo

Zdaj prihaja v Tivoli Salzburg. V 12. krogu so ''zmaji'' proti slednjemu po dveh tretjinah vodili s 3:1. Nato pa je prišla zadnja tretjina, kjer je v obrambi zavladala zmeda, hokejisti iz Mozartovega mesta so zabili kar pet zadetkov. Tretjina za pozabo. ''To je res. Zadnja tretjina je bila katastrofalna. Vendar pa bolje, da to odmislimo. Čaka nas povsem druga tekma. Moramo biti le bolj osredotočeni, saj smo brez dvoma sposobni zmagati tekmo. Moramo verjeti vase in jih ugnati,'' pravi kanadski napadalec, da bo tokrat bolje, pa je prepričan tudi 30-letni branilec: ''Verjamem, da bomo v petek predvsem bolje začeli srečanje in se ne bomo znašli hitro v zaostanku. Z bolj disciplinirano igro bomo imeli priložnost razveseliti domače navijače.''