Ponedeljek, 1. 4. 2024, 8.26

Liga NHL, 31. marec

Vancouver tesno premagal Anaheim in povečal prednost

Vancouver Canucks | Foto Guliverimage

Hokejisti Vancouver Canucks so v edini sinočnji tekmi severnoameriške hokejske lige NHL doma premagali Anaheim Ducks s 3:2. S tem so povečali vodstvo v pacifiški skupini, v kateri je Anaheim predzadnji, končnico pa so si dokončno zagotovili že v soboto po porazu St. Louis Blues z 0:4 proti San Jose Sharks.

Dvoboj je odločil s svojim drugim golom na srečanju Dakota Joshua dve minuti in 13 sekund pred koncem srečanja, ki je bilo njegovo drugo po 18 tekmah premora zaradi poškodbe roke. Prvič je bil uspešen sredi drugega dela igre po podaji Conorja Garlanda, ki je za golom nase povlekel obrambna igralca domačih in mu tako odprl prostor za lažji strel.

Brock Boeser je dal tretji gol domačih za vodstvo z 1:0 sredi uvodne tretjine, J.T. Miller je prispeval dve podaji. Artursa Silovsa (20 obramb), ki je prvič v sezoni branil za Canucks, sta premagala Olen Zellweger in Mason McTavish. Zadela sta v razmaku 71 sekund zadnje tretjine za izenačenje na 2:2.

Hokejisti Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja bodo naslednjič igrali v noči na torek po slovenskem času v Winnipegu proti Jets.