9.19

Nedelja, 16. 12. 2007, 9.19

V Tampi goli padali kot za stavo

V noči na petek je bilo v profesionalni hokejski ligi NHL odigranih 10 srečanj.

"Kralji" Anžeta Kopitarja so izgubili proti Dallasu, slovenski napadalec je ostal brez točke. V Tampa Bayju so gledalci videli kar 15 zadetkov, saj so se gostje iz Calgaryja veselili zmage z 9:6.

V Dallasu je Mike Ribeiro dosegel po dva zadetka in podaji, Antti Miettinen gol in dve podaji, Brenden Morrow pa gol in podajo za Zvezde, ki so zmagale na enajstih od zadnjih trinajstih tekem z Los Angelesom, ki je v tem obdobju zabeležil le po en poraz in remi. Hokejisti Dallasa so v tem nizu tekem dosegli 48 golov, 26 pa Kingsi.

Čeh Aleš Hemsky, ki je zadel tudi v rednem delu srečanja, je dosegel edini zadetek v kazenskih strelih in zagotovil zmago Edmontonu, ki je končal niz sedmih zmag Detroita. Vratar gostov Dwayne Roloson je ubranil 39 strelov, Dominik Hašek na drugi strani pa 22. Gledalci v Tampi na Floridi so videli kar 15 golov, največ, po tri, pa pa sta jih dosegla kapetan Calgaryja Jarome Iginla, vse v zadnji tretjini, in Kristian Huselius. Pet minut in 19 sekund pred koncem je bila tekma še izenačena (6:6), nato pa je Iginla zabil drugega od svojih treh zadetkov, štiri minute in 19 sekund pred koncem pa je zaokrožil hat trick, šestega v karieri. Owen Nolan je 22 sekund pred koncem dokončal njegovo delo z zadetkom v prazno mrežo.

Liga NHL, 13. december:

Boston Bruins : New Jersey Devils 1:3 Savard; Langenbrunner 2, Gionta

New York Isladers : Phoenix Coyotes 3:2 Guerin 2, Bergeron; Boyton, Kapanen

Philadelphia Flyers : Montreal Canadiens 1:4 Knuble; Higgins, Kostitsyn, Streit 2

Detroit Red Wings : Edmonton Oilers 3:4* Martigan, Zetterberg 2; Hemsky, Pisani, Pitkanen

Pittsburgh Penguins : Ottawa Senators 1:4 Kennedy; Heatley 2, Spezza 2

Tampa Bay Lightning Calgary Flames 6:9 Lecavalier, Prospal, Richards, Roy, St. Louis 2; Iginla 3, Huselius 3, Aucoin, Langkow, Nolan

Nashville Predators : Colorado Avalanche 1:2 Radulov; Laperriere, Smyth

Dallas Stars : Los Angeles Kings 4:1 Morrow, Ribeiro 2, Miettinen; Preissing

St. Louis Blues : Florida Panthers 0:1 Weiss

San Jose Sharks : Vancouver Canucks 5:2 Marleau, Thornton, Michalek, Bernier, Pavelski; Linden, Sedin