risi EIHC turnir slovenska hokejska reprezentanca

Sobota, 9. 2. 2019, 21.47

TURNIR EIHC, BLED, 3. DAN

Risi turnir na Bledu končali s porazom in prvim mestom #video

slovenska hokejska reprezentanca Slovenija Belorusija Bled | Slovenci so na zadnji tekmi turnirja po podaljšku izgubili z Belorusi, a si že pred obračunom zagotovili prvo mesto. | Foto Peter Podobnik/Sportida

Slovenci so na zadnji tekmi turnirja po podaljšku izgubili z Belorusi, a si že pred obračunom zagotovili prvo mesto.

Slovenska hokejska reprezentanca je na zadnji tekmi domačega turnirja evropskega izziva na Bledu izgubila v podaljšku (2:3). Boljši so bili Belorusi, ki so tako dosegli sploh prvo zmago na tem turnirju, medtem ko so Slovenci prikazali najslabšo predstavo, a kljub porazu osvojili prvo mesto.To je bila zadnja tekma varovancev selektorja Iva Jana pred spomladanskimi aprilskimi pripravami na vrhunec sezone - svetovno prvenstvo drugega razreda.

slovenska hokejska reprezentanca Madžarska Bled Žiga Jeglič
Sportal Žiga Jeglič spregovoril o dopinškem prekršku: Na koncu lahko zaupaš le sebi #video

Slovenska izbrana vrsta je po zmagah nad Madžarsko (4:1) in Italijo (2:1) osvojila prvo mesto na blejskem turnirju, zadnji dan pa izgubila proti najslabši izbrani vrsti na tekmovanju, B-reprezentanci Belorusije. Ivo Jan ni mogel računati na Roberta Saboliča (v prvem napadu je poleg Žige Jegliča in Roka Tičarja zaigral Miha Zajc), Žigo Panceta (oba zaradi klubskih zahtev), od polovice tekme naprej pa tudi ne na kapetana Jana Urbasa, ki ima rahlo poškodovano prepono. Predčasno je moral pod prho zaradi vročekrvnosti Andrej Hebar.

Kaj je po tekmi povedal slovenski vratar Žan Us:

Belorusi so na Bled pripotovali izključno z igralci četrtega kluba domače Extralige Dinamo-Molodechno, sicer podružnice KHL, Dinama Minska. Po dveh krogih so bili pri nič točah, tekmo proti Slovencem pa začeli precej bolje od Janovih varovancev in v 14. minuti povedli z golom Vjačeslava Greckega.

Miha Zajc je zaigral ob Žigi Jegliču in Roku Tičarju ter dosegel oba slovenska zadetka. | Foto: Peter Podobnik/Sportida Miha Zajc je zaigral ob Žigi Jegliču in Roku Tičarju ter dosegel oba slovenska zadetka. Foto: Peter Podobnik/Sportida

Po doseženem golu spet popustili

Risi so na odmor odšli z zaostankom enega gola, kar so se namenili v drugi tretjini spremeniti. Za izenačenje so garali 14 minut, ko je po lepi akciji igralca turnirja Jegliča beloruskega čuvaja mreže v gneči pred golom vendarle ukanil Miha Zajc. Slovenci so po doseženem golu spet popustili, ob ogradi so izgubljali dvoboje, preveč je bilo izgubljenih ploščkov. Eno od takih napak so gostje kaznovali. Miha Logar je na modri črti v napadalni tretjini izgubil plošček, Belorusi pa so izkoristili hiter protinapad in prek Antona Mohoreva spet povedli.

Fotogalerija s tekme (foto: Peter Podobnik/Sportida):

1 / 20

Zajc izsilil podaljšek, po katerem so se veselili gostje

Gostitelji so v zadnji tretjini zaigrali bolje, v 48. minuti je Zajc z drugim zadetkom poskrbel za novo izenačenje in izsilil podaljšek, v katerem je zmago Belorusom po treh minutah pristreljal Vjačeslav Grecki.

Rok Tičar po porazu proti Belorusom:

Novo snidenje na pripravah pred vrhuncem sezone

Slovenci se bodo po tem turnirju vrnili v klubske sezone, kjer se bodo počasi začele končnice. Reprezentanca se bo spet zbrala spomladi, ko se bodo začele priprave na vrhunec reprezentančne sezone - svetovno prvenstvo drugega razreda, na katerem se bodo risi med 29. aprilom in 5. majem v Astani v družbi Kazahstana, Belorusije, Madžarske, Južne Koreje in Litve potegovali za dve vstopnici za vrnitev med elito.

Turnir EIHC, februar (7.-9. februarja)

sobota, 9. februar
Italija : Madžarska 1:0* (0:0, 0:0, 0:0, 1:0)

Slovenija : Belorusija B 2:3* (0:1, 1:1, 1:0, 0:1)
Zajc 34. (Tičar, Jeglič), 48. (Koblar); Grecki 14. (Sushko, Gostev), Mohorev 39., Grecki 64. (Mohorev, Sushko)