termometer

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.
termometer
Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.
termometer
Na svetovnem hokejskem prvenstvu elitne divizije v Kölnu in Parizu smo dobili vse polfinaliste. V popoldanskem četrtfinalu so Finci, ki so se s težavo uvrstili v izločilne boje, preskočili Američane, Rusi pa so gladko opravili s Čehi. Kanadčani so s težavo odpravili Nemce, Švedi pa so preskočili Švicarje.
Dva dni zatem, ko se je slovenska reprezentanca, ki je na svetovnem prvenstvu pogorela, vrnila v domovino, se je v Nemčiji in v Franciji šele začel pravi del tekmovanja.
Popoldanski četrtfinalni spored so v Kölnu odprli Američani in Finci. Če bi sklepali po izkušnjah zadnjih let, bi bila vloga favoritov na strani aktualnih svetovnih podprvakov s severa Evrope. A so Finci vse do današnjega dne razočarali. V Parizu so se dolgo časa mučili, da so prišli do napredovanja, potem ko so na koncu zasedli zadnje, četrto mesto, ki je še vodilo v izločilne boje. Medtem so Američani končali na prvem mestu skupine v Nemčiji, a v četrtfinalu naleteli na finsko mino. Finci so namreč z 2:0 izločili tekmeca.
V Parizu sta merila moči Rusija in Češka. Zbornaja komanda je v skupinskem delu s porazom na zadnji tekmi proti ZDA zapravila prvo mesto in se morala s Kölna preseliti v Pariz, a se bo po četrtfinalni zmagi proti Čehom spet vrnila v Köln.
Kanadčani so se težje od pričakovanega uvrstili v polfinale, potem ko so gostitelje Nemce premagali z 2:1.
Foto: Getty Images
Vse oči gostiteljev so bile uprte v dogajanje v Lanxess areni v Kölnu, kjer so Nemci gostili Kanadčane – ti se potegujejo za tretji zaporedni naslov svetovnih prvakov. V skupinskem delu so na šestih tekmah od sedmih zmagali že po rednem delu, opekli so se le proti Švicarjem, ki so končali njihov zmagoviti niz. Kanadčani so na koncu s tesnim rezultatom 2:1 le prišli do pričakovanega napredovanja.
V polfinale so se uvrstili tudi Švedi, ki so s 3:1 premagali Švico, v polfinalu pa jih čakajo sosedje Finci.
Po koncu četrtfinalnih bojev se celotno dogajanje seli v Köln, kjer bosta v soboto polfinalni tekmi, v nedeljo pa sledita še obračun za 3. mesto in veliki finale.
Četrtek, 18. maj
ZDA : Finska 0:2 (0:0, 0:1, 0:1) (Koln)
Rantanen 22., Kemppainen 47.
Rusija : Češka 3:0 (2:0, 0:0, 1:0) (Pariz)
Orlov 9., Kučerov 14., Panarin 54.
Kanada : Nemčija 2:1 (1:0, 1:0, 0:1) (Koln)
Scheifele 18., Skinner 39.; Seidenberg 54.
Švica : Švedska 1:3 (1:1, 0:1, 0:1) (Pariz)
Haas 13.; Backstrom 5., Nylander 34., Edler 44.
Komentarji
Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.
Ali želite prijaviti neprimeren komentar moderatorju?
Uspešno ste prijavili komentar.
Komentar je že prijavljen.