Rezultati svetovnega prvenstva v hokeju

Svetovno hokejsko prvenstvo elitne divizije je med 5. in 21. majem potekalo v dveh mestih Kölnu in Parizu. Tekme skupinskega dela so bile na sporedu med 5. in 16. majem, od 18. maja pa so potekali izločilni boji. Svetovni prvaki so postali Švedi, ki so po hudem boju po kazenskih strelih z 2:1 končali kanadsko prevlado. Slovenija ni uresničila cilja in je nazadovala v divizijo I, skupino A.

Švedi so po letu 2013 spet svetovni prvaki.

Švedi so po letu 2013 spet svetovni prvaki. Foto: Reuters

Izločilni boji 

Četrtfinale (Köln in Pariz)

Četrtek, 18. maj
ZDA : Finska 0:2 (0:0, 0:1, 0:1) (Koln)
Rantanen 22., Kemppainen 47.

Rusija : Češka 3:0 (2:0, 0:0, 1:0) (Pariz)
Orlov 9., Kučerov 14., Panarin 54.

Kanada : Nemčija 2:1 (1:0, 1:0, 0:1) (Koln)
Scheifele 18., Skinner 39.; Seidenberg 54.

Švica : Švedska 1:3 (1:1, 0:1, 0:1) (Pariz)
Haas 13.; Backstrom 5., Nylander 34., Edler 44.


Polfinale (Köln)

Sobota, 20. maj
Rusija : Kanada 2:4 (0:0, 2:0, 0:4)
Kuznecov 33., Gusev 35. (PP1); Scheifele 41., MacKinnon 56., O'Reilly 57., Couturier 59. (EN)
 

Finska : Švedska 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Kemppainen 5.; Elder 2., Klingberg 25. (PP1), Niylander 35. (PP1), Nordstrom 54.

PP1-zadetek z igralcem več
EN-zadetek v prazen gol


Tekmi za odličja (Köln)

Nedelja, 21. maj
20.45, finale:
Kanada : Švedska 1:2** (0:0, 0:1, 1:0, 0:0, 0:1)
O`Reilly (Marner, MacKinnon, 42., PP1); Hedman 40. (SH1), Backstrom

**kazenski streli

tekma za 3. mesto:
Rusija : Finska 5:3 (1:0, 3:1, 1:2)
Gusev 7., 28. (PP1), Tkačjov 22. (SH1), Kiselevič 29., Kučerov 49.; Rantanen 40., Lehtonen 42., Savinainen 46. (PP1)

PP1-zadetek z igralcem več
SH1- zadetek z igralcem manj

 

Skupinski del SP

 

Skupina B, Pariz

Petek, 5. maj
Finska
: Belorusija 3:2 (2:0, 0:1, 1:0)
Aho 3., Osala 6., Savinainen 50.; Šarangovič 39., Koviršin 45.

Češka : Kanada 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Radil 53.; O'Reilly 7., Matheson 21., Barrie 55., Skinner 60.

Sobota, 6. maj
Švica : Slovenija 5:4* (4:0, 0:1, 0:3, 0:0, 1:0)
Ambuhl 11. (PP1, Suter), Haas 12. (Praplan, Genazzi), Loeffel 17. (Hollenstein, Praplan), Bodenmann 18. (Brunner, Richard); Muršak 39. (SH1, Tavželj), Jeglič 45. (Sabolič, Kranjc), Urbas 55. (PP2, Ograjenšek, Pretnar), Sabolič 56. (PP1, Tičar), Brunner 65. (PS)

Belorusija : Češka 1:6 (0:2, 1:1, 0:2)
Pavlovič 22.; Vrana 14., Gudaš 18., Červenka 36., Šimek 48., Voraček 50., Kempny 60.

Norveška : Francija 3:2 (0:0, 2.1, 1:1)
K. A. Olimb 26.,  Thoresen 30., 50.; Da Costa 39., 50.

Nedelja, 7. maj
Slovenija : Kanada 2:7 (0:3, 1:3, 1:1)
Strelci: 0:1 Barrie (Simmonds, Konecny, 5.), 0:2 MacKinnon (Skinner, Barrie, 15.), 0:3 Point (Konecny, 17.), 0:4 MacKinnon (Giroux, 25.), 0:5 MacKinnon (Marner, Barrie, 26., PP1), 1:5 Muršak (Sabolič, 36.), 1:6 Marner (Konecny, 38.), 1:7 Skinner 48., 2:7 Urbas 58.

Finska : Francija 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
Lehtonen 22.; Bellemare 15., Roussel 34., 49., Claireaux 39., Fleury 58.

Norveška : Švica 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Schnappi 33., Almond 35., Suter 50.

Ponedeljek, 8. maj
Belorusija : Kanada 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)
Point 6., 55., MacKinnon 25., 36., Giroux 51.

Finska : Češka 3:4* (3:0, 0:0, 0:3; 0:0)
Filppula 1., Jaakola 3., Lajunen 14.; Horak 48.

Torek, 9. maj
Slovenija : Norveška 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)
0:1 M. Olimb (Thoresen, 6.), 0:2 K. A. Olimb (Thoresen, Norstebo, 15.), 0:3 Forsberg (Martinsen, 19.), 0:4 Reichenberg (Holos, 39.), 1:4 Sabolič (Podlipnik, Vidmar, 40.), 1:5 Thoresen 60.

Švica : Francija 3:4** (0:1, 2:0, 1:2, 0:0,0:1)
Praplan 2, Ambuhl; Auvitu, S. Da Costa, Rech, S. Da Costa

Sreda, 10. maj
Švica : Belorusija 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Schappi 18. (PP1), Ambuhl 36., Almond 48.

Finska : Slovenija 5:2  (0:1, 2:0, 3:1)
0:1 Kuralt (Pem 15.), 1:1 Savinainen 25., 2:1 Rantanen (Savinainen, Aho 26., PP1), 2:2 Tičar (Sabolič, 46., PP1), 3:2 Aho (Rantanern, 50.), 4:2, Hannikainen (Lajunen, 51.), 5:2 Salinen (60., EN)

Četrtek, 11. maj
Češka : Norveška 1:0* (0:0, 0:0, 0:0, 1:0)
Kovar 62.
* - po podaljšku

Kanada : Francija 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
O'Reilly 6., Goroux 40., Vlasic 42.; Dame-Malka 9., Fleury 22.

Petek, 12. maj
Češka : Slovenija 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)
1:0 Repik (Kovar, Červenka, 3., PP1), 2:0 Horak (Pastrnak, Voraček, 9., PP1), 3:0 Horak (Gudas, Simek 12.), 4:0 Kempny (Vrana, 23.), 4:1 Verlič (Muršak, Urbas, 45.), 5:1 Červenka (Kovar, 48.)

Francija : Belorusija 4:3* (1:0, 1:2, 1:1; 0:0)
Treille 13., Fleury 21., Bellemare 53.; Pavlovič 27., Šarangovič 38., Kulakov 42.
* kazenski streli

Sobota, 13. maj
Norveška : Finska 2:3* (1:0, 0:2, 1:0; 0:1)
Bastiansen 19., Martinsen 60.; Hietanen 26., Honka 29., Hannikainen 62.

Slovenija : Belorusija 2:5 (2:1, 0:4, 0:0)
0:1 Pavlovič (Šinkevič, 14.), 1:1 Jeglič (Sabolič, Verlič, 17., PP1), 2:1 Rodman (Pretnar, Kovačević, 20.), 2:2 Kovrjašin (A. Kostitsin, 21.), 2:3 Pavlovič (Šinkevič, 30.), 2:4 Šinkevič (Pavlovič, 39.), 2:5 Stas (Stefanovič, 40., PP1)

Kanada : Švica 2:3* (2:0, 0:0, 0:2; 0:1)
O`Reilly 4., Marner 6.; Herzog 47., 64., Praplan 50.

* - v podaljšku

Nedelja, 14. maj
Francija : Češka 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
De Costa 21., Roussel 52.; Pastrnak 9., Repik 26., 49., Dvorak 37., Zohorna 59.

Švica : Finska 2:3 (2:1, 0:0, 0:1, 0:1)*
Herzog 5., Genazzi 11.; Hietanen 20., Rantanen 28., Filppula

Ponedeljek, 15. maj
Kanada : Norveška 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Parayko 19., 39., Schenn 18., Scheifele 35., O'Reilly 58. 

Francija : Slovenija 4:1  (0:0, 2:0, 2:1)
1:0 Roussel (Auvitu, Da Costa, 29., PP1), 2:0 Auvitu (Bellemare, 32.), 3:0 Roussel (Auvitu, 45., PP2), 3:1 Muršak (Mušič, Pintarič, 45., SH1), 4:1 Roussel (SH1, EN, 59.)

Torek, 16. maj
Belorusija : Norveška 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)
Lisovec 27., 57., Kulakov 38., Šinkevič 55.; Sorvik 36., Reichenberg 42., Holos 44.
 
Češka : Švica 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Cervenka 35.; Praplan 2., Suri 29., Brunner 53.

Kanada : Finska 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)
Marner 3., 14., Parayko 5., Point 29., Duchene 41.; Lajunen 4., Ohtamaa 37.

Lestvica:
1. Kanada* 7 tekem - 19 točk
2. Švica* 7 - 15
3. Češka* 7 - 13
4. Finska* 7 - 11
............................................
5. Francija 7 -  10
6. Norveška 7 - 8
7. Belorusija 7 - 7
------------------------------------
8. Slovenija** 7 - 1

*v četrtfinalu
** reprezentanca je nazadovala v divizijo I, skupino A

Skupina A, Köln

Petek, 5. maj
Švedska : Rusija 1:2* (1:0, 0:0, 0:1; 0:0)
Lindholm 15.; Andronov 44.

ZDA : Nemčija 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Murphy 51.; Rieder 11., Hager 54.

Sobota, 6. maj
Latvija : Danska 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Meija 24., Indrasis 42., 53.

Slovaška : Italija 3:2* (1:0, 0:1, 1:1, 1:0)
Miklik 7., Hudaček 59., Čerešnak 63.; Morini 36., Frigo 43.
* - po podaljšku

Nemčija : Švedska 2:7 (1:1, 1:3, 0:3)
Hager 17., Gogulla 26.; Ekman-Larsson 7., Rask 21., Omark 36., Brodin 40., Landeskog 50., Nylander 51., 52.

Nedelja, 7. maj
Italija : Rusija 1:10 (0:2, 1:3, 0:5)
Traversa 24.; Andronov 10., 59., Dadonov 19., Kučerov 25., Namestnikov 36., 46., Panarin 37., 51., Plotnikov 44., Mozjakin 45.

ZDA : Danska 7:2 (3:1, 3:1, 1:0)
Lee 6., 38., Keller 14., 35., 53., Gaudreau 19., Nelson 38.; Madsen 17., Hardt 22.

Latvija : Slovaška 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Sprukts 11., Girgensons 28., Dzerins 51.; Miklik 50.

Ponedeljek, 8. maj
Nemčija : Rusija 2:6 (0:3, 0:2, 2:1)
Macek 46., Gogulla 49.; Šipačjov 2., 18., Provorov 19., Gusev 32., Kučerov 36., 52.

ZDA : Švedska 4:3 (2:3, 1:0, 1:0)
Keller 4., Gaudreau 19., 23., Compher 52.; Lindholm 3., 14., Hedman 19.

Torek, 9. maj
Italija : Latvija 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Insam 4.; Dzerins 13., 59.

Slovaška : Danska 3:4** (0:1, 0:2, 3:0, 0:0, 0:1)
Gernat, Bliznak, Miklik; Hardt, Russell, Poulsen, Green

Sreda, 10. maj
ZDA : Italija 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Nelson 6., 26., Lee 28.

Slovaška : Nemčija 2:3* (1:0, 1:2, 0:0, 0:0, 0:1)
Matoušek 10., Hudaček 22.; Reimer 37., Ehliz 37., Kahun 65.
* - po kazenskih strelih

Četrtek, 11. maj
Rusija : Danska 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
Kiselevič 36., Plotnikov 36., Gusev 37. 

Švedska : Latvija 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Landeskog 10., Lindholm 57.

Petek, 12. maj
Švedska : Italija 8:1  (2:0, 1:1, 5:0)
Rask 4., Holm 9., Brodin 30., Lindholm 41., Omark 51., Klingberg 55., 59., Eriksson 57.

Danska : Nemčija 3:2* (2:2, 0:0, 0:0; 1:0)
Storm 17., Poulsen 17., Regin 62.; Reimer 9., Macek 10.
* - v podaljšku

Sobota, 13. maj

Latvija : ZDA 3:5 (1:0, 2:3, 0:2)
Blugers 12., Daugavins 21., Cibulskis 32.; Compher 29., Bjugstad 34., Gaudreau 39., Copp 57., Larkin 59.

Rusija : Slovaška 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)
Dadonov 2., 14., Mironov 20., Kučerov 23., Telegin 33., Gavrokov 56.

Italija : Nemčija 1:4  (1:2, 0:2, 0:0)
Marchetti 5.; Ehrhoff 4., Plachta 19., Seidenberg 23., Kahun 26.

Nedelja, 14. maj

Slovaška : ZDA 1:6 (0:1, 1:3, 0:2)
Gernat 31.; Keller 9., Gaudreau 26., 43., Rutta 38., Trouba 39., Lee 48.

Danska : Švedska 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
Madsen 50., Lauridsen 56.; Lunquist 3., Nylander 36., 40., Backstrom 58.


Ponedeljek, 15. maj
Danska : Italija 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Hardt 58., Regin 59.

Rusija : Latvija 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Kiselevič 13., Telegin 19., Namestnikov 21. (PP), Kučerov 40., Belov 54.

Torek, 16. maj
Švedska : Slovaška 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Nylander 5., Ekman-Larsson 9., Everberg 26., Karlsson 60.; Matoušek 25., Kudrna 42.

Rusija : ZDA 3:5 (1:0, 2:3, 0:2)
Gusev 13., 37., Belov 28.; Hayes 21., 38., Larkin 33., Lee 53., Nelson 60.

Nemčija : Latvija 4:3** (0:0, 2:1, 1:2)
Wolf 32., Seidenberg 32., Schutz 60.; Skvorcovs 39., Sprukts 49., Dzerins 57.

** - po kazenskih strelih

Lestvica:

1. ZDA* 7 tekem - 18
2. Rusija* 7 - 17
3. Švedska* 7 - 16
4. Nemčija* 7 - 11
...................................
5. Latvija 7 - 10
6. Danska 7 - 7
7. Slovaška 7 - 4
------------------------------------
8. Italija** 7 - 1

* - v četrtfinalu, po skupinskem delu so v izločilne boje napredovale po štiri najvišje uvrščene reprezentance iz vsake skupine.
**reprezentanca je nazadovala v divizijo I, skupino

Sorodne vsebine

Komentarji

Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

Popularno

Vroči članki

Najbolj brano