Četrtek,
15. 10. 2015,
14.19

Osveženo pred

8 let, 3 mesece

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Ernest Aljančič

Natisni članek

Četrtek, 15. 10. 2015, 14.19

8 let, 3 mesece

Sodba višjega sodišča: praksa nekdanjega vodstva HZS je nemoralna

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Višje sodišče v Ljubljani je pravnomočno zavrnilo tožbeni zahtevek podjetja Class I v lasti Ernesta Aljančiča, so sporočili iz Hokejske zveze Slovenije (HZS).

Podjetje nekdanjega predsednika slovenske krovne hokejske organizacije je od HZS zahtevalo izplačilo v višini 336.467,60 evra s pripadajočimi obrestmi. A višje sodišče je potrdilo prvostopenjsko odločitev okrožnega sodišča v Ljubljani ter v obrazložitvi sodbe zapisalo, da je bila pogodba o trženju, na podlagi katere je podjetje Class I zahtevalo plačilo računov v skupni višini 206.467,60 evra, nemoralna ter posledično nična.

Brez dokazil, da so bile storitve opravljene

Sodišče je ob tem tudi ugotovilo, da omenjeno podjetje v svojem zahtevku ni dokazalo, da so bile storitve po izstavljenih računih dejansko tudi opravljene. V zvezi z domnevnim posojilom Hokejski zvezi Slovenije s strani Class I v višini 130 tisoč evrov pa sodišče ugotavlja, da družba Class I ni upravičena terjati omenjenega zneska oziroma da posojilo ni bilo nikoli dano.

V drugostopenjski sodbi je sodišče ugotovilo prepletenost vlog lastnika podjetja Class I in nekdanjega predsednika HZS Ernesta Aljančiča v vsaki od pogodbenih strank. Omenjene okoliščine, kot še izhaja iz obrazložitve sodbe, dajejo dovolj trdno podlago za sklep, da je bila odločitev za pogodbo in njeno vsebino sprejeta pod njegovim odločilnim vplivom, zaradi česar je nasprotje interesov pogodbenih strank povsem očitno.

Nadaljevanje sodelovanja z organi pregona

Na podlagi omenjene sodbe višjega sodišča družba Class I družbi HZS dodatno dolguje znesek 7.739,07 evra za povračilo sodnih stroškov.

Ob tem na HZS poudarjajo, da tokratna sodba višjega sodišča v Ljubljani potrjuje nemoralno prakso prejšnjega vodstva slovenske krovne hokejske organizacije. HZS si bo, ne glede na pritiske posameznih interesnih skupin, še naprej prizadevala za preprečevanje podobnih praks, znotraj same zveze in v športu nasploh; tudi z nadaljevanjem vseh postopkov, ki jih je HZS sprožila za povračilo nastale škode.

HZS bo tako nadaljevala sodelovanje s pristojnimi organi pregona v kazenskem postopku, ki teče zoper odgovorne osebe na podlagi sklepa o preiskavi, iz katerega izhaja utemeljen sum, da so določene osebe s kaznivimi dejanji HZS povzročile večjo škodo.