22.18

slovenska hokejska reprezentanca

Petek, 6. 4. 2012, 22.18

Slovenci s Hrvati opravili že v 1. tretjini

Slovenska hokejska reprezentanca je igrala s Hrvaško in zmagala s 4:0. Zadetke za Slovenijo so dosegli Anže Kuralt, Marcel Rodman, Rok Tičar in Boštjan Goličič.

Slovenski hokejisti so brez težav opravili predzadnji test pred bližnjim drugoligaškim svetovnim prvenstvom, ki se bo v Ljubljani začelo čez slabih deset dni. Čeprav reprezentanca Hrvaške ni tekmec po meri, kakršni bodo v dvorano Stožice prišli sredi aprila, je bila tekma za selektorja Matjaža Kopitarja vseeno dobrodošla. tudi zaradi uigravanja zadnjih igralcev, ki so se pridružili ekipi, potem ko se je končalo slovensko prvenstvo. Slovenska zasedba je bolj ali manj že popolna, v strokovnem vodstvu čakajo le še na razplet končnice v Franciji in na Češkem ter na morebitna prihoda Roka Pajiča in Mitje Šivica. Od danes pa je že jasno, da je morebiten prihod slovenskih udeležencev iz lige NHL, ki je bil že prej bolj teoretične narave, tudi praktično nemogoč, saj sta si tako Detroit Jana Muršaka kot Los Angeles Anžeta Kopitarja zagotovila končnico.

Tekma s Hrvati je šla v pričakovano smer že takoj po začetku. Že po dobri minuti se je med strelce vpisal Anže Kuralt, promet pa je bil nato bolj ali manj enosmeren. Robert Kristan, sicer ljubljenec domačega občinstva, kadar igra za Medveščak, je bil tokrat za napadalce južnih sosedov prevelika ovira, svoje delo pa je dobro opravila tudi slovenska obramba. V prvih dveh tretjinah, ko je branil Kristan, so tekmeci na njegova vrata sprožili le osem strelov, v zadnji tretjini, ko je med vratnici stopil Gašper Krošelj, pa le še pet. Precej nevarnejši so bili Slovenci (sprožili so tudi 41 strelov). Že v prvi tretjini so odločili zmagovalca, na 2:0 je povišal Marcel Rodman, na 3:0 pa v 18. minuti še Žiga jeglič. Tudi druga tretjina je bila podobna, Slovenija je domačega vratarja Mateja Tomljenovića premagala še enkrat, ob igralcu več je bil uspešen Boštjan Goličič.

V zadnji tretjini golov ni bilo, zato pa nekaj več izključitev na obeh straneh. Pri Slovencih je tekmo po disciplinski kazni predčasno končal Žiga Pance, zaradi udarca ploščka pa Matej Hočevar.