7 let, 12 mesecev

Mitja Šivic

Ponedeljek, 2. 4. 2012, 11.36

Šivic odločil tretjo tekmo finala, Pajič zaostaja

V Franciji so v finalu odigrali štiri tekme, rezultat pa je izenačen (2:2). Tretjo tekmo je pet minut pred koncem odločil Mitja Šivic. V češki prvi ligi Rok Pajič zaostaja z 1:2 v zmagah.

V francoskem prvenstvu se je pretekli teden začel finale, ki se igra na sedem zmag, trenutno pa je rezultat v zmagah izenačen na 2:2. Mitja Šivic je v povprečju dosegel točko na tekmo. Na prvem obračunu je dvakrat premagal nasprotnikovega vratarja, na drugem se v statistike ni vpisal, na tretjem je v 56. minuti odločil zmagovalca, pri izenačenju serije na 2:2 pa je sodeloval s podajo. Na Češkem v finalu prve lige Slovan Usti nad Labem, za katerega igra Rok Pajič zaostaja v zmagah z 1:2. Prvi obračun je Slovan dobil prepričljivo s 7:1, 26-letni napadalec je prispeval podajo, enkrat pa moral na kazensko klop. Na drugi in tretji tekmi je moral Rok s soigralci priznati premoč po izvajanju kazenskih strelov, sam pa je podal pri enem zadetku, prislužil pa si je tudi eno dvominutno kazen.

Na Danskem je Gašper Krošelj ostal brez odličja, na obeh obračunih se je s 3:0 zmage veselil SonderjyskE. S prvenstvom je v Veliki Britaniji zaključil Matic Kralj, ki se na zadnjih dveh tekmah ni vpisal v statistike. Redni del se je končal tudi v ECHL onkraj Atlantika. V preteklem tednu je Luka Vidmar na štirih tekmah v statistike vpisal en zadetek. V drugem kakovostnem razredu avstrijskega hokeja je moral vratar Aleš Sila z ATSE Graz v finalu z 0:3 v zmagah priznati premoč Innsbrucku.