7.20

Matjaž Kopitar Žiga Pavlin Blaž Gregorc

Sreda, 10. 4. 2013, 7.20

''Pomembno je, da se uigravamo in da bomo maja pravi''

Slovenska reprezentanca se je polovico prve tretjine dobro upirala Kazahstanu, ki je po zaostanku z 0:1 stopil na plin in se na koncu veselil minimalne zmage z 2:1

Prvih trinajst minut prve tretjine se je Slovenija povsem enakovredno kosala in bila celo boljši nasprotnik od Kazahstana, ki ga konec tedna čaka svetovno prvenstvo Divizije I skupine A in ki je v Maribor pripotoval v skoraj popolni postavi. Nato pa so gostje prestavili prestavo višje in vse do konca obračuna nadzirali potek srečanja. ''Kazahstanci igrajo tipičen ruski hokej, so bistveno močnejši in bolje igrajo s ploščkom. Začetek prve tretjine je bil zelo dober, morda so oni mislili, da bo to lahka tekma, a smo jih stisnili v napadalno tretjino in bili nevarni. Verjetno so jih med prvim odmorom slišali od trenerja in začeli v obrambi igrati precej bolj trdo, kar je bilo prav za nas, saj se moramo navaditi na to. Nato je prišlo do padca, tudi do dveh takih napak, ko smo po nepotrebnem dobili zadetka, vendar smo si priigrali tudi kar nekaj priložnosti, tudi na koncu v igri s šest na pet. A treba je zadeti, če želiš zmagati. Ne bi si mogli želeti boljše pripravljalne tekme kot proti taki ekipi,'' je potek tekme opisal selektor Kopitar, ki je tokrat v postavo ''risov'' že lahko vključil nove tri obraze Žigo Jegliča, Žigo Pavlina in Blaža Gregorca. ''S temi fanti smo dobili udarno peterko, ki bo tudi naprej, če ne bo težav s poškodbami, igrala 'power-play'. Res je, da bi morali doseči kakšen 'power-play' zadetek, ampak preveč je bilo odprtih strelov in premalo prometa pred nasprotnikovimi vrati. In potem je to lahek plen za nasprotnikovega vratarja,'' se je selektor dotaknil še igre trojice, ki je skupaj z Robertom Saboličem in Luko Bašičem igrala v prvi peterki.

Kazahstan popoln, Slovenija še čaka na vse fante

''Škoda, da smo izgubili, a pomembno je, da se fantje uigravamo in da bomo maja pravi. Kazahstanska ekipa je bila popolna, saj so bližje svetovnega prvenstva, do katerega imajo še nekaj dni, mi pa smo še dokaj na začetku priprav. A mislim, da smo v nekaterih segmentih že zelo napredovali in če bomo tako trdo trenirali in sledili navodilom trenerja, bo v redu,'' je misli po porazu strnil Žiga Pavlin in pogledal že na današnjo tekmo, ko bodo spet poskusili streti kazahstanski oreh: ''Zdaj vemo, kako igrajo in kje smo bili šibki, zato bomo na drugi tekmi poskusili popraviti napake, ki smo jih naredili na prvi.'' Tudi drugi branilec, ki se je s Pavlinom pridružil ekipi in povečal število obrambnih igralcev, Blaž Gregorc opozarja, da je Kazahstan v sklepnem delu priprav in da so nastopili skoraj popolni: ''Kazahstanci so bolje pripravljeni kot mi, kar je logično. Naslednji teden imajo svetovno prvenstvo, tako da morajo biti že zdaj dobro uigrani. Mi imamo še skoraj mesec do našega svetovnega prvenstva, manjka nam veliko igralcev, tako da imamo še veliko rezerve v igri in v kadru. V prihodnosti, ko bodo vsi zaključili s klubskimi obveznostmi, bomo tudi mi popolni.''

V dobrih 24 urah bodo ''risi'' palice še drugič prekrižali s Kazahstanom, ki jih vodi stari znanec slovenskih ledenih ploskev Vladimir Krikunov, ki je med letoma 1991 in 1996 vihtel trenersko taktirko Jesenic, Celja in slovenske reprezentance. Ledna dvorana v Mariboru bo spet zaživela ob 18.30.