1 leto, 4 mesece

Philadelphia New Jersey Nashville

Nedelja, 29. 4. 2012, 17.06

Phoenix na pol poti do konferenčnega finala (video)

V najmočnejši hokejski ligi na svetu je v noči na ponedeljek v konferenčnem polfinalu Phoenix dosegel drugo zmago proti Nashvillu. Philadelphia je po podaljšku ignala New Jersey.

Kojoti so že na pol poti do uvrstitve v finale na zahodnem delu NHL. Shane Doan, Radim Vrbata, Antoine Vermette in Martin Hanzal so dosegli po en gol in podajo, vratar Phoenixa Mike Smith pa je dodal 30 obramb. Med strelce za Phoenix se je vpisal tudi Taylor Pyatt, Ryan Suter, Patric Hornqvist in Andrej Kosticin pa so premagali vratarja domačih. Vrbata je v 28. minuti povedel domače v vodstvo s 3:1. Igralci Nashvilla so dvakrat približali na točko razlike, hokejisti Phoenixa so prvič odgovorili pol minute po znižanju, drugič pa po dobrih dveh minutah in pol. Shane Doan je končni izid postavil v četrti minuti tretjega dela igre.

V Philadelphii je Danny Briere po štirih minutah in 36 sekundah dodatnega dela igre zagotovil zmago domačim. Nedolgo pred tem so sodniki razveljavili njegov prvi zadetek, saj so po ogledu videoposnetka ugotovili, da je plošček v mrežo brcnil z drsalko. Druge priložnosti ni zapravil in je na dovoljen način ugnal vratarja Martina Brodeurja za sedmi zadetek v končnicah. Brodeur ploščka ni videl, saj mu je pogled zaprl napadalec domačih James van Riemsdyk. Slednji je tako kot Briere zadel v rednem delu srečanja, Claude Giroux pa je v peti minuti zadnje tretjine gostitelje povedel v vodstvo. V dvanajsti minuti tega dela je z izenačenjem za zadnji zadetek gostov poskrbel Petr Sykora, prvega na tekmi je dosegel Zach Parise v četrti minuti, po dveh golih Briereja in van Riemsdyka pa je na 2:2 izenačil Travis Zajac.