7 let, 12 mesecev

HDK Maribor državno prvenstvo

Torek, 4. 11. 2014, 21.41

Olimpija razstrelila Maribor, Jesenice preluknjale Bled

Olimpija tudi po peti tekmi državnega prvenstva ostaja neporažena. Ljubljančani so lisjake v Mariboru premagali s 14:3. Jeseničani so se znesli nad Bledom in ga premagali kar z 19:3.

Zmaji so si že po prvi tretjini nabrali prednost treh zadetkov, v drugem delu sta obe moštvi zadeli trikrat, v zadnjih 20 minutah pa so Ljubljančani stopili na plin in z osmimi zadetki upravičili vlogo favoritov. Olimpija ima po petih tekmah popoln izkupiček, medtem ko Mariborčani, ki so ekipo sestavili le za državno prvenstvo, po štirih srečanjih ostajajo brez točke.

V sredo sta se na gorenjskem obračunu spopadla Bled in Jesenice. Železarji so bili neusmiljeni in do vrha napolnili mrežo Blejcev, zmagali so kar z 19:3, točke pa zanje štejejo dvojno, tako za državno prvenstvo kot tudi za ligo INL.