8 let, 3 mesece

Jan Muršak CSKA Moskva Medveščak Zagreb liga KHL Salavat Julajev Ufa

Sobota, 8. 11. 2014, 19.19

Nova rapsodija CSKA v drugem delu za vodstvo lige KHL

Moskovčani nadaljujejo zbiranje zmag. Potem ko so Salavat premagali po zaslugi odlične druge tretjine, so tudi Severstal strli s petimi zadetki v drugem delu in se z zmago z 8:2 zavihteli na vrh.

CSKA melje naprej, tokrat je pred domačimi gledalci z 8:2 sestreli 11. moštvo zahoda Severstal Čerepovec in vsaj začasno sam prevzel prvo mesto na lestvici. SKA iz Sankt Peterburga ima namreč na drugem mestu tri točke, a tudi dve tekmi, manj.

Šesto zaporedno zmago je že v tretji minuti začel tlakovati prvi strelec večera Igor Grigorenko, ki je gostitelje v šesti minuti popeljal na +2, do konca tekme pa k suverenemu slavju dodal še dva zadetka – ob vodstvu s 4:1 v drugi tretjini je Grigorenku med drugim podal tudi Jan Muršak. Moskovčani so si, podobno kot na zadnji tekmi, občutno prednost spet priigrali v drugih 20 minutah, ko so nasprotnikovega vratarja premagali kar petkrat, med strelce se je vpisal tudi Aleksander Radulov, ki je moral petkovo srečanje proti Salavatu zaradi kazni spremljati ob ledeni ploskvi. Tokrat pa je kapetan zadetku dodal še pet podaj. Slovenski napadalec je igral 16 minut in pol, sprožil tri strele in bil uspešen pri desetih od 14 sodniških metov. Novo srečanje ga s soigralci čaka v sredo, ko bodo gostovali prav pri današnjem nasprotniku.

Jeglič podal ob edinem zadetku

Slabše gre Slovanu iz Bratislave, ki je izgubil četrtič zapored. Na FInskem so z 1:2 klonili pri odličnem Jokeritu, ki na zahodu zaostaja le za CSKA in SKA. Podajo ob edinem zadetku Slovakov je ob znižanju na 1:2 v 49. minuti prispeval Žiga Jeglič, ki je na ledu preživel 16 minut in 17 sekund in dobil enega od dveh sodniških metov. Drugi slovenski predstavnik Slovana Rok Tičar je bil na ledu 17 minut in 45 sekund, dvakrat ustrelil in dobil tri od 11 sodniških metov. Oba legionarja sta si prislužila po eno malo kazen. Slovan je po novem porazu na 12. mestu zahoda.

Hokejisti šestega kluba zahodne konference Vitjaz Podolska so v Zagrebu končali niz treh zmag Medveščaka, ki je izgubil s 3:6. Medvedi, v postavi ni bilo Marcela Rodmana, ostajajo deveti na zahodu.