6 let, 7 mesecev

liga KHL Žiga Jeglič Rok Tičar Slovan Bratislava Medveščak Zagreb Marcel Rodman Jan Muršak CSKA Moskva

Sreda, 1. 10. 2014, 21.59

Muršakovi prerešetali Metallurg, Jeglič s pomočjo Tičarja do prvenca

CSKA se ne ustavlja. Osmo zaporedno zmago so si Moskovčani zagotovili na gostovanju pri Novokuznecku, ki je padel s 6:1. V sredo sta ob zmagi Slovana nad Rigo blestela Žiga Jeglič in Rok Tičar.

Jan Muršak in soigralci spet niso dopustili presenečenja in suvereno, s 6:1, osvojili nove tri točke, s katerimi so se še utrdili na drugem mestu. K zmagi nad trenutno šesto ekipo vzhoda Metallurgom iz Novokuznecka je dva zadetka prispeval kapetan Aleksander Radulov, po enkrat so bili uspešni Denis Denisov, Damir Žafjarov, Igor Volkov in Vladimir Žarkov. Slovenski napadalec je igral točno 16 minut in sprožil pet strelov. CSKA novo gostovanje čaka v soboto pri Admiralu iz Vladivostoka.

Slovan na krilih Tičarja in Jegliča, petarda v mreži medvedov

Privrženci slovaškega kluba so v Bratislavi videli tretjo zaporedno in šesto zmago svojih ljubljencev v novi sezoni lige KHL, hkrati pa pospremili prvi zadetek slovenskega legionarja Žige Jegliča v omenjenem tekmovanju. Naš napadalec je ob pomoči reprezentančnega soigralca Roka Tičarja svojo ekipo popeljal v vodstvo v četrti minuti. Slovanovci so do konca obračuna mrežo Dinama iz Rige zatresli še štirikrat – za končnih 5:1 sta podala oba Slovenca –, Latvijci pa so bili natančni enkrat. Jeglič (11 tekem, zadetek, pet podaj) je na ledu preživel 15 minut in 40 sekund, sprožil en strel in dobil en sodniški met, Tičar (deset tekem, štiri podaje) je igral malce manj kot 15 minut, dvakrat podal in dobil tri od petih sodniških metov. Slovan trenutno zaseda peto mesto zahoda, Dinamo Riga je osmi.

Medveščak, v postavo katerega se je vrnil Marcel Rodman in odigral dobrih osem minut in pol, se je še drugič v nekaj dneh pomeril s SKA-jem iz Sankt Peterburga, ki pa ostaja brez poraza. Zagrebčane je tokrat nadigral s 5:0.