Tampa Bay Lightning New York Rangers Stanleyjev pokal končnica liga NHL

LIGA NHL, 9. JUNIJ, KONFERENČNI FINALE, 5. TEKMA

Zaostajali z 0:2, zdaj so samo še zmago oddaljeni od finala

2

Tampa Bay Lightning | Tampa Bay je povedla v finalu Vzhoda. | Foto Reuters

Tampa Bay je povedla v finalu Vzhoda.

Tampa Bay Lightning so v finalu vzhodne konference lige NHL povedli s 3:2 v zmagah. Sredi pete tekme so proti New York Rangers zaostajali z 0:1, a jo dobili s 3:1.

Tampa Bay Lightning
Sportal To bo še napeto, prvak lige NHL vrnil udarec #video

Tampa Bay Lightning dokazujejo, zakaj so dvakratni zaporedni prvaki lige NHL. V finalu vzhodne konference so izgubili na uvodnih dveh tekmah na ledu New York Rangersov, a nato naslednji dve dobili na domačem.

Po prvi tretjini pete tekme brez golov so domači povedli v 31. minuti, ko je v polno zadel Ryan Lindgren, kar pa je bil tudi zadnji gol domačih. Mihail Sergačev je konec tretjine zadel za izenačenje. Dišalo je že po podaljšku, ko je Ondrej Palat minuto in 50 sekund pred koncem tekme zadel za vodstvo 2:1, pri zadetku je s podajo pomagal Sargačev. Končni izid pa je ob asistenci Nikite Kučerova postavil Brandon Hagel 59 sekund pred koncem. Tudi tokrat se je izkazal vratar Tampe Andrej Vasilevskij, ki je ustavil 24 strelov na gol s strani domačih hokejistov.

Liga NHL, 9. junij, konferenčni finale, 5. tekma:

New York Rangers : Tampa Bay Lightning 1:3 /2:3/

// - razmerje v zmagah, igrajo na štiri zmage, po sistemu 2-2-1-1-1

"Bili smo zgolj potrpežljivi," je dejal kapetan iz zaliva TampeSteven Stamkos. "Vedeli smo, da bo v tej dvorani to kar precejšen izziv. Vedeli smo, da bo to tekma z malo zadetki. Nadaljevali smo s svojim načrtom igre in bili nagrajeni."

"Nismo še dobili te serije, gre zgolj za to, da vodimo s 3:2," je emocije skušal pomiriti trener Jon Cooper. "Rangerji so že dokazali, da lahko to vodstvo izničijo. Skušali bomo ostati osredotočeni s široko odprtimi očmi. Vemo, da se to lahko zgodi. Bomo videli, kako bo šlo."

"Vsekakor zelo boli," je razočaranje domače zasedbe še najbolj strnil branilec New Yorka Jacob Trouba. "Smo tesno izgubili, tekma bi se lahko obrnila tudi v našo korist. Mislim, da je zaradi tega še bolj frustrirajoče."

Zmagovalec finala vzhodne konference se bo v velikem finalu za Stanleyjev pokal pomeril z ekipo Colorado Avalanche. Colorado je s 4:0 izločil Edmonton Oilers.