Ottawa Senators Anže Kopitar Anže Kopitar Los Angeles Kings liga NHL

Petek, 8. 11. 2019, 7.14

Liga NHL, 7. november

Kopitar vpisal novo točko, a gleda vsem v hrbet #video

Ottawa Los Angeles | Anže Kopitar je na novi tekmi kanadske turneje Los Angelesa vpisal 11. podajo v tej sezoni. | Foto Reuters

V pestrem večeru lige NHL, v noči na petek je bilo odigranih kar 11 dvobojev, so hokejisti Los Angeles Kings po podaljšku izgubili v Ottawi. Kralji, za katere je Anže Kopitar prispeval podajo za prvi zadetek, so tako osvojili točko, s katero še naprej zasedajo zadnje mesto zahodne konference. Colorado je napolnil mrežo Nashvillu (9:4), kar trikrat pa je zadel v polno Joonas Donskoi. To je prvi trojček Finca v ligi NHL.

St. Louis Blues
Sportal Zanesljivi zmagi New York Rangers in St. Louisa

Vrhunci dvoboja v Ottawi, podaja Kopitarja pri 0:54:

V "derbiju začelja", saj sta se v Ottawi pomerila kluba, ki sta v sezono 2019/20 vstopila s skromnimi rezultati, je zmaga ostala doma. Senatorji so premagali goste iz Los Angelesa po podaljšku (3:2), zmagoviti zadetek pa je v četrti minuti podaljška dosegel Jean-Gabriel Pageau in osrečil 9.929 gledalcev, kolikor se jih je zbralo v skoraj napol prazni dvorani Canadian Tire Centre.

Kralji izenačili osem sekund pred koncem, a ...

Hrušičan je na ledu prebil 24 minut in 33 sekund. | Foto: Reuters Hrušičan je na ledu prebil 24 minut in 33 sekund. Foto: Reuters

Ottawa se je spogledovala z zmago že po rednem delu, saj je dolgo časa vodila z 2:1, a je nato Kralje osrečil Tyler Toffoli. Osem sekund pred iztekom dvoboja je izenačil na 2:2 in tekmo prevesil v podaljšek. To je bil prvi zadetek Los Angelesa v tej sezoni, pri katerem so krenili v napad brez vratarja.

Slovenski hokejski as Anže Kopitar v 24 minutah in 33 sekundah, kolikor jih je prebil na kanadskem ledu, ni niti enkrat streljal proti vratom Ottawe, v statistiko pa se je vpisal z novo podajo. Podal je strelcu prvega zadetka za Los Angeles Dustinu Brownu in vknjižil 11. podajo v sezoni, na katero ne more biti preveč ponosen, saj so Kralji na dnu razpredelnice zahodne konference.

"Meni se je zdelo, kot da se je nocoj plošček odbijal povsod, ni bilo nadzora ... Lahko bi rekel, da je bila grda tekma, ampak je bila tekma, ki bi jo lahko dobili, pa nismo znali izkoristiti svojih priložnosti," je po tekmi dejal trener kraljev Todd McLellan.

Kralji bodo kanadsko turnejo nadaljevali v noči na nedeljo, ko bodo gostovali v Montrealu.

Islanders vodili s 3:0, nato ...

Poleg prvega trojčka Finca Joonasa Donskoija je v pestrem večeru v ligi NHL odmeval prekinjen zmagoviti niz New York Islanders. Po desetih zaporednih zmagah so naleteli na boljšega tekmeca. Čeprav so doma proti Pittsburghu vodili že s 3:0, so Pingvini v zadnji tretjini izenačili rezultat na 3:3, v podaljšku pa si prek Bryana Rusta, dvakratnega strelca v tej sezoni, zagotovili odmevno zmago.