Dallas Stars St. Louis Blues New York Islanders Carolina Hurricanes liga NHL

Sobota, 4. 5. 2019, 6.46

LIGA NHL, KONFERENČNI POLFINALE, 3. MAJ

Carolina je pometla z Islandersi in se uvrstila v konferenčni finale

carolina Hurricanes | Hokejisti moštva Carolina Hurricanes so se brez poraza v konferenčnem polfinalu prebili v tretji krog končnice. | Foto Reuters

V noči na soboto so v ligi NHL igrali dve tekmi konferenčnega polfinala. Hokejisti moštva Carolina Hurricanes so nad New York Islanders dosegli še četrto zaporedno zmago in se v vzhodni konferenci že uvrstili v finale. Na drugem obračunu sta se pomerili ekipi St. Louis Blues in Dallas Stars. Zmagali so drugi.

Columbus Blue Jackets - Boston Bruins
Sportal Boston in Colorado poravnala

Hokejisti Carolina Hurricanes so bili še enkrat boljši od New York Islanders. Tekma se je končala z izidom 5:2 in Carolina se je tako kot prva ekipa uvrstila v konferenčni finale. Na tekmi je bila odločilna druga tretjina, ko so domači hokejisti dosegli tri gole.

Prva tretjina se je končala z izidom 1:1. Najprej je za New York zadel Mathew Barzal, dobri dve minuti pozneje je za Carolino izenačil Sebastian Aho. V drugi tretjini smo lahko videli veliko prevlado domače ekipe. V tretji minuti druge tretjine je zadel Teuvo Teravainen, dobro minuto za tem je na 3:1 zvišal Greg McKegg, izid 4:1 pa je postavil Justin Williams. Po tem golu je bilo že skoraj jasno, da je tekma odločena. V zadnji tretjini je Andrej Svečnikov dosegel gol za 5:1, zadnji gol na tekmi pa je dosegel Brock Nelson in postavil končni izid 5:2.

Carolina bo za nastop v velikem finalu NHL za Stanleyjev pokal igrala proti zmagovalcu dvoboja med ekipama Boston Bruins in Columbus Blue Jackets, med katerima je izid izenačen na 2:2.

Na drugi tekmi so Dallas Stars v gosteh z izidom 1:2 premagali St. Louis Blues in v zmagah povedli z 3:2.