3. 5. 2019,
7.49

4 leta, 11 mesecev

Thermometer Blue 0,04

San Jose Sharks Colorado Avalanche Boston Bruins Columbus Blue Jackets končnica Stanleyjev pokal liga NHL

Petek, 3. 5. 2019, 7.49

Liga NHL, konferenčni polfinale, 2. maj

Boston in Colorado poravnala

Columbus Blue Jackets - Boston Bruins | Foto Reuters

Hokejisti v severnoameriški ligi NHL so odigrali dve tekmi drugega kroga končnice. Na zahodu je Colorado Avalanche premagal San Jose Sharks s 3:0, na vzhodu pa so Boston Bruins v gosteh ugnali Columbus Blue Jackets s 4:1. V seriji na štiri zmage je izid v obeh dvobojih izenačen na 2:2.

V Columbusu so gostje z goloma Davida Pasternaka in Patrica Bergerona že v osmi minuti vodili z 2:0, a je gostiteljem že naslednji minuti upanje vrnil Artemi Panarin. Tekmo je šele v 39. minuti odločil Sean Kuraly, Bergeron, podal mu je Pasternak, pa je dve minuti in pol pred koncem z drugim golom na tekmi potrdil zmago Bostona.

Blestel je tudi vratar Bostona Tuukka Rask z 39 obrambami. Peta tekma bo na sporedu v nedeljo v Bostonu, ki bo imel v primeru sedmih dvobojev za konferenčni finale prednost domačega terena tudi na morebitni odločilni sedmi tekmi.

Colorado si je zmago zagotovil z 32 obrambami Philippa Grubauerja in učinkovitimi strelci v drugi polovici tekme. Vodilni gol je šele v 31. minuti dosegel Nathan McKinnon. V 44. je z igralcem več na ledu povišal Colin Wilson, minuto in devet sekund pred koncem pa je domačo zmago potrdil Erik Johnson, ki je zadel prazno mrežo tekmecev, ki so zamenjali vratarja s šestim igralcem na ledu.