liga NHL NHL hokej Los Angeles Kings Anže Kopitar Anže Kopitar

Četrtek, 28. 11. 2019, 7.50

LIGA NHL, 27. NOVEMBER

Kopitar ustavil favorita iz New Yorka #video

Anže Kopitar | Anže Kopitar je zmago nad gosti iz New Yorka zaznamoval s 17. podajo v tej sezoni. | Foto Reuters

V noči na četrtek je bilo v ligi NHL pestro. Na delu je bilo kar 26 klubov, med njimi tudi Los Angeles Kings, ki je s pomočjo Anžeta Kopitarja na domačem ledu premagal tretjo ekipo vzhodne konference New York Islanders (4:1). Kralji so tako dočakali deseto zmago v tej sezoni, a so še vedno prikovani na zadnje mesto zahoda. Hrušičan je prispeval podajo za zadnji zadetek na tekmi.

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL v domači dvorani Staples Center visoko, s 4:1 premagali New York Islanders. Dustin Brown in Alex Iafallo sta vsak dosegla gol in podajo, tudi slovenski zvezdnik Anže Kopitar je s podajo spet v statistiko vpisal točko, skupaj jih ima to sezono že 27. Vratar Jonathan Quick je zbral 24 obramb.

Vrhunci dvoboja v Los Angelesu:

Izkazala sta se še Jeff Carter z golom z igralcem več na ledu, in Matt Roy z golom, kralji pa so prišli do pete zmage na zadnjih osmih tekmah. Edini zadetek za otočane je dosegel Derick Brassard.

Naslednja tekma kralje čaka v petek, ko bodo gostovali pri kalifornijskih tekmecih San Jose Sharks.

Toronto Maple Leafs (v belem dresu) so v gosteh s kar 6:0 premagali Rdeča krila iz Detroita.  | Foto: Reuters Toronto Maple Leafs (v belem dresu) so v gosteh s kar 6:0 premagali Rdeča krila iz Detroita. Foto: Reuters

Rdeča krila so na domačem ledu v Detroitu kar z 0:6 izgubila proti ekipi Toronto Maple Leafs, ki je sredi prvenstvene lestvice.

Na njenem čelu je moštvo Boston Bruins po zmagi z 2:1 v gosteh nad Ottawo Senators. Boston je zmagal petič v nizu, na zadnjih devetih tekmah pa je dosegel najmanj točko. Tako kot Boston ima 37 točk tudi drugouvrščena ekipa Washington Capitals, ki je v ameriški prestolnici ob 37 obrambah Bradena Holtbyja s 4:3 odpravila Florido Panthers.

Ruski zvezdnik Jevgenij Malkin je dosegel pet točk z goloma in s tremi podajami prvič po marcu 2012 za zmago Pittsburgh Penguins nad Vancouver Canucks z 8:6. Pittsburgh je še v tretji tretjini zaostajal za tri gole, nato pa so domači pripravili popoln preobrat, ki ga je z odločilnim zadetkom tri minute in šest sekund pred koncem kronal Kris Letang.

Poleg Malkina sta se v napadu s po štirimi točkami izkazala še Jake Guentzel, imel je po dva gola in podaji, ter Bryan Rust, ki je dosegel zadetek in tri asistence.