Edmonton Oilers Arizona Coyotes liga NHL

Ponedeljek, 25. 11. 2019, 8.15

Liga NHL, 24. november

Edmonton do zmage po izvajanju kazenskih strelov #video

Connor McDavid | Connor McDavid je po kazenskih strelih Edmontonu zagotovil 14. zmago. | Foto Getty Images

Connor McDavid je po kazenskih strelih Edmontonu zagotovil 14. zmago.

V zahodni konferenci severnoameriške hokejske lige NHL sta se pomerili prvo in tretje moštvo. Do zmage je po izvajanju kazenskih strelov s 4:3 na gostovanju pri Arizona Coyotes prišel vodilni Edmonton Oilers. Pri kazenskih strelih je bil kot edini uspešen Connor McDavid, ki je svoji ekipi zagotovil 14. zmago.

Hokejisti Detroit Red Wings so znova izgubili in ostajajo na dnu lestvice NHL. Tokrat so doma morali priznati premoč ekipi Carolina Hurricanes, ki je zmagala z 2:0. V 31. minuti je zadel Sebastian Aho, v 59. pa je gol z igralcem manj na ledu dosegel Teuvo Teravainen. Oba hokejista sta golu dodala še podajo.

Vrhunci obračuna med Arizono in Edmontonom (3:4 po kazenskih strelih):

Buffalo Sabres pa je na gostovanju pri Florida Panthers zmagal s 5:2. Zemgus Girgensons je k zmagi prispeval dva gola, Jack Eichel pa gol in podajo. Izkazal se je tudi vratar gostov, ki je zbral 43 obramb.

V 24. minuti je Buffalo povedel s 3:0, potem so domači znižali zaostanek prek Noela Acciarija, a so gostje hitro odgovorili, uspešen je bil Victor Olofsson. V 44. minuti so domači zadeli za 2:4, gol je dosegel Brett Connolly; končni izid pa je v 54. minuti postavil Gierhensons z drugim golom.