HK Olimpija HDD Jesenice Alpska liga

Sobota, 23. 11. 2019, 21.31

alpska liga, 23. november

Slovenci do zanesljivih zmag, Sotlar za zmago nad Asiagom

500. večni derbi: HK SŽ Olimpija - HDD Sij Acroni Jesenice | Jeseničani so premagali drugo ekipo Celovca, Olimpija pa je drugi ekipi Linza zabila sedem golov. | Foto Matic Ritonja/Sportida

Jeseničani so premagali drugo ekipo Celovca, Olimpija pa je drugi ekipi Linza zabila sedem golov.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so v Podmežakli s 5:1 premagali ekipo z dna lestvice Alpske lige KAC II, aktualni prvak HK SŽ Olimpija pa so se v gosteh znesli nad najskromnejšo ekipo tekmovanja, drugo ekipo Linza. Premagali so jo s 7:0. Zell am See, ki ga vodi Jure Avgustinčič, zanj pa igrata Jure Sotlar in Maks Selan, je s 6:5 presenetil Asiago. Zmagoviti zadetek je dosegel Sotlar, ki se je podpisal še pod dve podaji.

Sportal Otroškega parka ni več, dela tudi v dvorani: kaj se dogaja v Tivoliju? #video

Železarji so tekmo s Korošci začeli podjetno, v osmi minuti zadeli v razmaku le devetih sekund, ko sta bila uspešna Blaž Tomaževič in Gašper Glavič, slednji je nato na 3:0 povišal še pred koncem prve tretjine. V drugi je gostujočega vratarja najprej premagal Žan Primožič, gostom je nato uspelo ugnati Urbana Avsenika, na končnih 5:1 pa je povišal Andrej Tavželj.

Še bolj suverena je bila Olimpija, ki je imela pri zadnji ekipi lige Liznu II prave strelske vaje. V strelih na gol je domačine premagala z 78:9, v golih pa je bilo "samo" 7:0. Dva gola je zabil Nik Simčič, po enega so prispevali še Luka Zorko, Mark Čepon, Miha Logar, Nejc Brus in Žiga Pešut.

Jeseničani bodo naslednjo tekmo odigrali v ponedeljek, ko se bodo v sklopu državnega prvenstva pomerili z mlado selekcijo Jesenic, HD Hidria Jesenice, naslednje alpsko srečanje pa jih čaka v četrtek pri Rittnu.

Olimpija bo v alpski akciji že v ponedeljek, ko se bodo Linčani ob 19.15 oglasili v Tivoliju, v sredo pa bo doma (19.15) v ponovitvi lanskega finala in derbiju tedna pričakala Pustertal.

Jure Sotlar je odločil tekmo v Asiagu. | Foto: Eva Brili Grebenar Jure Sotlar je odločil tekmo v Asiagu. Foto: Eva Brili Grebenar

Sotlar za zmago nad Asiagom

Slovenski Zell am See je presenetil Asiago, junak srečanja je bil napadalec Jure Sotlar, ki je v 59. minuti ob igralcu manj zadel v prazen gol in prispeval zmagoviti zadetek. Sotlar je na 16 tekmah zbral 33 točk (devet zadetkov, 24 podaj), kar ga uvršča na drugo mesto.