LIGA NHL, 22. NOVEMBER

Dve tekmi, dve domači zmagi

Pittsburgh Penguins | Hokejisti Pittsburgh Penguins so doma ugnali New Jersey Devils. | Foto Reuters

Hokejisti Pittsburgh Penguins so doma ugnali New Jersey Devils.

Do zmag v ligi NHL sta v petek prišli moštvi Pittsburgh Penguins in Ottawa Senators. Prvi so s 4:1 premagali New Jersey Devils, drugi pa z istim rezultatom New York Rangers.

Le dve tekmi je prinesel skromen petkov spored v ligi NHL. Na obeh so se zmage veselili gostitelji. Pittsburgh je v osmi minuti v vodstvo popeljal Dominik Kahun, Taylor Hall je v začetku drugega dela priskrbel izenačenje. Jake Guentzel je sredi obračuna zadel za novo vodstvo pingvinov, ki ga niso več izpustili iz rok. V zadnji tretjini sta zmago z zadetkom potrdila Jared McCann in John Marino. S 36 obrambami se je izkazal vratar Tristan Jarry. Pittsburgh je peti, Hudiči pa so pri dnu lestvice vzhodne konference.

Senatorji so pred domačimi gledalci povedli že v 57. sekundi, ko je bil natančen Thomas Chabot, v sedmi minuti je za +2 zadel Logan Brown. Rangersi so prek Jacoba Troube uspeli znižati, a Američan je bil edini junak Newyorčanov, ki mu je uspelo premagati čuvaja mreže Andersa Nilssna (30 obramb).

Za Ottawo, ki zaseda 11. mesto vzhoda, je bila to tretja zaporedna zmaga, Rangersi so 14.