Liga NHL, 23. november

Kopitar zadel, Kralji pa še drugič v petih dneh klonili proti Kojotom

Anže Kopitar LA Kings | Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja je še drugič v enem tednu izgubil z Arizono. | Foto Reuters

Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja je še drugič v enem tednu izgubil z Arizono.

V hokejski ligi NHL so Los Angeles Kings in njihov kapetan Anže Kopitar še drugič v petih dneh izgubili proti Arizona Coyotes. Slovenski as je dosegel svoj deveti gol v sezoni, s 15 podajami ima 24 točk in je med najboljšimi dvajsetimi igralci lige. LA Kings ostajajo prikovani na dno zahodne konference.

Kojoti so zabili edini gol v prvi tretjini tekme v Staples Centru v Los Angelesu, domačo hobotnico Jonathana Quicka je v 11. minuti premagal Phil Kassel. Za izenačenje je v 23. minuti tekme poskrbel Anže Kopitar, Kralji so imeli na ledu igralca več. Še pred koncem drugega dela tekme je Arizona spet vodila, v 16. minuti je zadel Lawson Crouse. V zadnjih 20 minutah sta se zatresli mreži na obeh straneh, zmago gostov je v 58. minuti tekme potrdil Christian Fletcher, poraz Kraljev pa je omilil Nikolaj Prohorkin v 59. minuti. Hokejisti LA-ja so bili agresivnejši, na vrata Anttija Raante so sprožili 45 strelov, Kojoti na vrata Quicka le 19.

Zadetek Anžeta Kopitarja za izenačenje:

Arizona je Kralje premagala že pred petimi dnevi na domačem ledu z izidom 3:0. LA Kings imajo po 23 tekmah sezone na računu devet zmag in kar 14 porazov.

Poraza vodilnih zahoda in vzhoda

Vodilni moštvi zahodne in vzhodne konference St. Louis Blues in Washington Capitals sta ostali brez zmage. Prvaki so se proti Nashvillu že po 20 sekundah znašli v zaostanku, po treh minutah in pol pa zaostajali z 0:2. V nadaljevanju so se dvakrat približali na zadetek, na koncu izenačenje iskali brez vratarja, a je Calle Jarnkrok z zadetkom v prazen gol postavil končnih 4:2 za Nashville, ki je končal šest tekem dolg niz porazov.

Nashville je črno serijo končal pri prvakih. | Foto: Reuters Nashville je črno serijo končal pri prvakih. Foto: Reuters

Washington pa je po kazenskih strelih izgubil z Vancouvrom. Loterija je odločala tudi na tekmah med Philadelphio in Calgaryjem, zmago so odpeljali Kanadčani, ter Dallas Stars in Chicagom (slavil je Dallas).

Velik preobrat NY Rangers

Vroče je bilo med Boston Bruins in Minnesota Wild, Kosmatinci so se z dvema zadetkoma Davida Krejcija v zadnjih dveh minutah rednega dela vrnili v igro, izsilili podaljšek in prišli do zmage. Podaljšek so gledali tudi v San Joseju, kjer so morski psi v podaljšani igri z zadetkom Logana Coutura ugnali New York Islanders. Otočani so niz osvajanja točk podaljšali na številko 17.

Rangersi so zaostajali že z 0:4, na koncu pa po preobratu zmagali s 6:5. | Foto: Reuters Rangersi so zaostajali že z 0:4, na koncu pa po preobratu zmagali s 6:5. Foto: Reuters

Velik preobrat je uspel New York Rangersom, ki so v začetku druge tretjine pri Montrealu zaostajali z 0:4, na koncu pa zmagali s 6:5. Edmonton je 4:2 slavil v Vegasu, Connor McDavid je zadel dvakrat in niz doseganja točk podaljšal na deset.

Najvišjo zmago so vknjižili hokejisti Tampa Bay Lightning, ki so s 6:2 odpravili Anaheim Ducks, s štirimi zadetki razlike so slavili tudi New Jersey Devils. Hudiči so bili s 5:1 boljši od Detroita.