Colorado Avalanche St. Louis Blues Vegas Golden Knights Anže Kopitar Anže Kopitar Los Angeles Kings liga NHL

Torek, 23. 2. 2021, 6.36

Liga NHL, 22. februar

Kralji v naletu, dosegli so še peto zaporedno zmago

Jonathan Quick Anže Kopitar | Anže Kopitar je s Kralji v St. Louisu dosegel peto zaporedno zmago. | Foto Reuters

Anže Kopitar je s Kralji v St. Louisu dosegel peto zaporedno zmago.

Hokejisti Los Angeles King nadaljujejo v zmagovalnem ritmu, potem ko so v noči na torek v ligi NHL dosegli še peto zaporedno zmago. Tokrat so v gosteh premagali St. Louis Blues z izidom 3:0. V vratih Kraljev se je zelo izkazal Jonathan Quick.

Hokejisti LA Kings so se po nekoliko slabšem začetku letošnje sezone le prebudili ter dosegli peto zmago zapored in skupno osmo v sezoni. Na ledu je bil zelo razpoložen Dustin Brown, ki je dvakrat zadel v polno, prvi gol na tekmi pa je dal Gabriel Vilardi.

Svoj večer je imel tudi vratar LA Kings Jonathan Quick. Ta je v svoji karieri dosegel še 54. "shutout" in bil na ta račun eden najzaslužnejših za zmago svoje ekipe.

Statistika Anžeta Kopitarja je tokrat ostala prazna, Hrušičan pa je na tekmi igral slabih 21 minut.

Ostali so sveži do konca

"Quick se je moral v zadnjih desetih minutah res potruditi in je pokazal nekaj izjemnih obramb. St. Louis je zelo dobra ekipa, ki ima izkušnje tudi s takšnih tekem in zna zrežirati preobrat. A danes smo tudi mi sproti prilagajali svojo igro in ostali 'sveži' vse do konca," je po zmagi dejal 36-letni Brown, ki se je tako v drugi kot tretji tretjini vpisal med strelce. V tretji je dosegel gol v nebranjena vrata.

Dustin brown | Foto: Reuters Foto: Reuters Brown: Na ledu se počutim zelo dobro

Obenem je Brown odigral svojo 1200. tekmo rednega dela v karieri, s čimer se je pridružil petim še aktivnim igralcem, ki so dosegli ta mejnik. Vse tekme je odigral v dresu Kraljev, dosegel je 669 točk.

"Na ledu se počutim zelo dobro. Res že lep čas igram v tej ligi. A dobro poznavanje igre na tej ravni je velika prednost. Mislim, da sem danes veliko boljši igralec kot na začetku kariere. Vsako leto si prizadevam, da bi bil še boljši," je svoj mejnik pospremil Brown.

V uvodni tretjini je gol za Kralje dodal Gabriel Vilardi z igralcem več na ledu, Kralji pa so dosegli še peto zaporedno zmago.

"Niti malo nismo presenečeni. Pridobili smo potrebno samozavest, igralci so se uigrali, imamo dobro ekipo. Igramo pametno, imamo dobrega čuvaja mreže. Ali to preseneča? Nas ne, morda pa preostali hokejski svet," je trener Todd Mclellan dejal o zadnjih dobrih predstavah svojih varovancev.

Ekipi se bosta v dvorani Enterprise Center še enkrat pomerili v sredo.

St. Louis Blues : Los Angeles Kings 0:3
(Anže Kopitar je igral 20 minut in 53 sekund)

Arizona Coyotes : Anaheim Ducks 4:3
Colorado Avalanche : Vegas Golden Knights 0:3
San Jose Sharks - Minnesota Wild

Lestvice (št. zmag, porazi, po podaljšku/KS, dani/prejeti zadetki, točke)

- skupina Honda West:
1. Vegas         11   4    1   48:34    23
2. St Louis      10   7    2   59:59    22
3. Colorado       9   5    1   44:32    19
4. Los Angeles    8   6    3   54:48    19
5. Arizona        8   7    3   48:52    19
6. Minnesota      8   6    0   38:36    16
7. San Jose       7   7    2   45:58    16
8. Anaheim        6  10    3   37:54    15