Connor McDavid Ottawa Senators Toronto Maple Leafs liga NHL

Četrtek, 18. 2. 2021, 7.50

Liga NHL, 17. februar

McDavid se je vpisal v klub 500 in ponovil podvig Crosbyja #video

Connor McDavid 500 | Kapetan Edmontona Connor McDavid je prispeval asistenco za vodilni gol Oilers že v 4. minuti. | Foto Reuters

V noči na četrtek je bilo v ligi NHL odigranih pet tekem. Vodilna ekipa sezone Toronto Maple Leafs je z novo zmago še povečala prednost pred zasledovalci, kapetan Edmontona Connor McDavid pa se je vpisal v zgodovino, saj je z novo asistenco dosegel jubilejno 500. točko v ligi NHL. Dosegel jo je na 369. tekmi, s čimer je ponovil dosežek slovitega rojaka Sidneyja Crosbyja. To je osmi najhitrejši tovrstni dosežek v zgodovini lige NHL, absolutni rekorder ostaja legendarni Wayne Gretzky, ki se je v klub 500 vpisal po zgolj 234 tekmah.

Anže Kopitar
Sportal Kopitar in druščina dosegla visoko zmago

V severnoameriški hokejski ligi blesti 24-letni Kanadčan Connor McDavid, ki je pri domači zmagi Edmonton Oilers v kanadskem derbiju z Winnipeg Jets s 3:2 v Rogers Placeu vpisal svojo 500. točko v ligi NHL. McDavid je podal pri prvem zadetku, dosegel ga je Jesse Puljujärvi.

Vrhunci dvoboja v Edmontonu:

Točko številka 501 je dosegel s podajo za tretji zadetek, pod katerega se je podpisal Leon Draisaitl v drugi tretjini. "To ni najpomembnejša stvar na svetu, a mislim, da vseeno gre za majhen mejnik in vedno jih je zabavno odkljukati," je dejal McDavid.

Ta mejnik je dosegel na svoji 369. tekmi v ligi NHL, prav toliko tekem je potreboval center Pittsburgh Penguins Sidney Crosby, da je dosegel mejnik kot osmi najhitrejši v zgodovini. "Precej smešno je razmišljati o tem," je dejal McDavid: "Je precej posebno. Torej, ja, mislim, smešno je, kako to včasih uspe."

McDavid je 18. igralec lige NHL, ki je na manj kot 400 tekmah dosegel 500 točk. Wayne Gretzky je najhitreje dosegel ta mejnika, saj je 500 točk dosegel na le 234 tekmah.

Kanadski derbi pripadel Torontu

Hokejisti Carolina Hurricanes so šele po podaljšku s 3:4 na domačem ledu izgubili proti ekipi Florida Panthers. Zelo dobro je bil razpoložen Jonathan Huberdeau, ki je na tekmi vpisal tri točke. Zadnjo, ko je poslal plošček v mrežo v tretji minuti podaljška.

Kanadski derbi Toronto Maple Leafs - Ottawa Senators je pripadel Torontu z 2:1 po zaslugi odločilnega zadetka, ki ga je dosegel Alexander Kerfoot za veselje v Scotiabank Areni. Toronto je s 26 točkami na vrhu razvrstitve v ligi NHL.

V Detroitu se je izkazal gostujoči vratar Kevin Lankinen, ki je z 29 obrambami zaprl vrata in povsem onemogočil napad domačih Red Wings. Gostujoči Chicago Blackhawks so slavili z 2:0. Chicago si na vrhu skupine Discover Central 22 točk deli s Florido.

Odvil se je še en kanadski derbi. Ekipa Calgary Flames doma ni bila kos razpoloženi zasedbi Vancouver Canucks, ki je slavila s kar 5:1. Brock Boeser je bil najbolj podjeten francoski Kanadčan z zadetkom in dvema podajama.

Carolina Hurricanes : Florida Panthers  3:4*
Toronto Maple Leafs : Ottawa Senators   2:1
Detroit Red Wings : Chicago Blackhawks  0:2
Calgary Flames : Vancouver Canucks      1:5
Edmonton Oilers : Winnipeg Jets         3:2

*Igrali so podaljšek.

Lestvice (št. zmag, porazi, po podaljšku/KS, dani/prejeti zadetki, točke)

7. San Jose       6   7    1   38:51    13
8. Minnesota      6   6    0   30:34    12