LIGA NHL, 16. FEBRUAR

Kopitar in druščina dosegla visoko zmago

Anže Kopitar | Anže Kopitar se je z LA Kings pomeril z Minnesoto. | Foto Guliverimage

Anže Kopitar se je z LA Kings pomeril z Minnesoto.

V noči na sredo so v ligi NHL igrali šest tekem. Med drugim tudi Los Angeles Anžeta Kopitarja, ki so na domačem ledu visoko premagali Minnesoto. Tekma se je končala z izidom 4:0.

LA Kings so po petih zaporednih porazih zdaj dosegli drugo zaporedno zmago. Ta večer so prerešetali mrežo Minnesote Wild, saj so štirikrat zadeli v polno.

V prvi tretjini je bil uspešen Jaret Anderson-Dolan, ki je zadel v četrti minuti uvodne tretjine. V drugi tretjini je bil uspešen Trevor Moore, v zadnji tretjini pa smo lahko videli še dva zadetka. V 17. minuti je dal gol Dustin Brown. Eden izmed podajalcev pri golu je bil tudi naš Anže Kopitar, ki je na ledu preživel slabih 20 minut. Končni izid 4:0 je v zadnji minuti postavil Drew Doughty.

"Ko igraš proti nasprotniku, ki tako dolgo ni igral tekme in je imel tudi zelo malo časa za trening, želiš napadati od začetka. Zdi se mi, da nam je to uspelo v prvih nekaj rotacijah," je po tekmi dejal trener Los Angelesa Todd McLellan.

Na preostalih tekmah večera so Washington Capitals prekinili niz štirih porazov z zmago s 3:1 proti Pittsburgh Penguins. K zmagi v skupini MassMutual East je 26 obramb prispeval vratar moštva iz prestolnice ZDA Vitek Vaneček, po en zadetek pa so dosegli Conor Sheary, Jakub Vrana in Lars Eller.

Prvo tekmo po 16 dneh odsotnosti zaradi okužb s covidom-19 pa so v tej skupini odigrali New Jersey Devils, ki so s 5:2 premagali New York Rangers. Moštvi sta po dveh tretjinah bili poravnani pri 2:2, a je nato New Jersey dosegel tri zadetke v zadnjih 10 minutah tekme.

Liga NHL, 16. februar:

Los Angeles Kings : Minnesota Wild 4:0
(Anže Kopitar je prispeval podajo, igral je 19 minut in 43 sekund)

Buffalo Sabres : New York Islanders 0:3
New York Rangers : New Jersey Devils 2:5
Pittsburgh Penguins : Washington Capitals 1:3
Vegas Golden Knights : Colorado Avalanche 2:3

Dallas Stars - Nashville Predators - preložena

Lestvice (št. zmag, porazi, po podaljšku/KS, dani/prejeti zadetki, točke)

6. San Jose       6   7    1   38:51    13
7. Minnesota      6   5    0   30:30    12
8. Los Angeles    4   6    3   40:44    11