NHL liga NHL Washington Capitals

Ponedeljek, 15. 2. 2021, 7.21

Liga NHL, 14. februar

Hokejisti Pittsburgha in Vegasa do zmage

Pittsburgh Penguins | Hokejisti Pittsburgh Penguins so s 6:3 premagali Washington Capitals in izenačili njihov izkupiček na lestvici vzhodne divizije. | Foto Guliverimage/Getty Images

Hokejisti Pittsburgh Penguins so v severnoameriški ligi NHL premagali rivale iz Washingtona. S 6:3 so bili boljši od Capitals in izenačili njihov izkupiček na lestvici vzhodne divizije. V zahodni konferenci pa so znova vodstvo prevzeli Vegas Golden Knights po zmagi proti Colorado Avalanche z 1:0.

Za moštvo iz prestolnice igralništva je edini zadetek na tekmi dosegel Max Pacioretty v drugi minuti druge tretjine, ko je močno sprožil z desne in premagal Philippa Grubauerja v vratih Colorada. Nemec je za moštvo iz Montane zbral 23 obramb, Marc-Andre Fleury pa za Vegas 30.

Slednji so z 21 točkami na lestvici zahodne divizije prevzeli vodstvo, imajo pa točko naskoka pred St. Louis Blues. Boljši izkupiček v ligi ima zaradi boljše gol razlike le branilec naslova Tampa Bay Lightning (21 točk), medtem ko imata Boston Bruins (22) v vzhodni in Toronto Maple Leafs (23) v severni diviziji odigrano tekmo oziroma dve tekmi več.

Na nedeljskem večernem obračunu je Pittsburgh s 6:3 ugnal Washington Capitals. Bryan Rust je dosegel dva zadetka, po enega pa so prispevali Brandon Tanev, Sidney Crosby, Jake Guentzel in Zach Aston-Reese. Za poražene prestolnike so se med strelce vpisali Jakub Vrana, Jevgenij Kuznjecov in Nicklas Bäckström.

V šesti minuti prve tretjine so sicer povedli gosti iz Washingtona, na prvi odmor pa so s prednostjo 2:1 odšli domači. Washington je nato izenačil na začetku druge tretjine, znova pa so z dvema goloma odgovorili domači. Bäckström je še pred koncem drugega dela znižal na 4:3, a poti do izenačenja prvaki iz sezone 2017/18 v zadnjem delu igre niso našli. Pittsburgh je zmago potrdil z dvema zadetkoma v prazno mrežo tekmeca.

Kopitarjevi bodo v noči na sredo gostili Minnesoto

Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja bodo naslednjič na delu v noči iz torka na sredo, ko bodo gostili moštvo Minnesota Wild.

5. Arizona        6   6    2   39:42    14

6. Minnesota      6   5    0   30:30    12

7. Los Angeles    4   6    3   40:44    11

8. San Jose       5   7    1   35:49    11