Ponedeljek, 15. 5. 2017, 7.40

Liga NHL, 14. maj

Rački vstali od mrtvih in pokazali mišice #video

nashville predators | Foto Reuters

Hokejisti Anaheima so v drugi finalni tekmi zahodne konference severnoameriške lige NHL ugnali Nashville s 5:3 in izid v zmagah izenačili na 1:1. Moštvi igrata na štiri zmage, tretja in četrta tekma pa bosta v Nashvillu, prva že v torek.

Gostje so v uvodu z goloma Ryana Johnsona (5.) in Jamesa Neala (9.) hitro povedli z 2:0 in napovedali, da bodo v Anaheimu slavili še drugič zaporedoma. A to je bil račun brez krčmarja oziroma domačih račkov, saj je Sami Vatanen znižal v zadnji minuti prvega dela, Jakob Silfverberg pa izenačil v uvodni minuti druge tretjine.

Vrhunci tekme v Anaheimu:

"Zelo pomembno je, da smo hitro odgovorili," je po tekmi povedal trener Anaheima Randy Carlyle in priznal, da je bil pritisk pri zaostanku z 0:2 zelo velik.

Ekipi sta bili s tem spet na začetku. To se je ponovilo tudi potem, ko je Filip Forsberg v 28. minuti gostom vnovič zagotovil vodstvo, saj je Ondrej Kase le tri minute kasneje spet izenačil.

Anaheim je prvič povedel v 38. minuti po golu Nicka Ritchieja, tekmo pa je v zadnji minuti dokončno odločil Antoine Vermette, ki je 44 sekund pred koncem srečanja zatresel prazno mrežo. Pri gostiteljih se je s tremi podajami izkazal Ryan Getzlaf.

Liga NHL, 14. maj (konferenčni finale Zahoda)

Anaheim Ducks : Nashville Predators 5:3 /1:1/