liga nhl, 11. marec

Washington po podaljšku v NHL zmagal v Vancouvru

Washington Capitals | Vegas gostuje pri Pittsbrughu. | Foto Guliverimage

Vegas gostuje pri Pittsbrughu.

Hokejisti Washington Capitals so v severnoameriški ligi NHL v Vancouvru po podaljšku s 4:3 premagali Canucks. Lars Eller je odločil dvoboj po 42 sekundah dodatka.

Anže Kopitar
Sportal Kralji in Anže Kopitar na domačem ledu izgubili v podaljšku

Napadalec Capitals Aleks Ovečkin ob dveh podajah ni dosegel zadetka; Rus je tako ostal izenačen na tretjem mestu večne lestvice NHL s Čehom Jaromirjem Jagrom (766 golov), pred njima sta Wayne Gretzky (894) in Gordie Howe (801).

Rojak in soigralec Ovečkina Jevgenij Kuznjecov je dosegel svoj drugi hat trick v NHL, ki ga je zaključil z izenačenjem na 3:3 štiri minute in 53 sekund pred koncem rednega dela. Na drugi strani je dva gola prispeval Bo Horvat, Quinn Hughes pa tri točke z zadetkom in asistencama.

Igralci Columbus Blue Jackets so doma po kazenskih strelih, v katerih je zadel Rus Jegor Činakov, s 3:2 premagali Minnesoto Wild. Zach Werenski je izenačil 32 sekund pred koncem zadnje tretjine.

Na preostalih dveh tekmah večera so zmagali domači, obakrat je bilo 5:2. Pittsburgh Penguins so premagali Vegas Golden Knights, New York Islanders pa Winnipeg Jets.

Barry Trotz je na klopi Islanders prišel do devetstote zmage v NHL kot šele tretji trener v zgodovini najmočnejše hokejske lige na svetu. Pred njima sta ta mejnik prečkala Scotty Bowman (1244) in Joel Quenneville (969).

Za Vegas, ki je tretji v pacifiški skupin, pred njim sta Calgary in Los Angeles Anžeta Kopitarja, sta zadela Jack Eichel in Alex Pietrangelo, a je bilo to premalo za slavje ekipe iz igralniške Meke, ki je izgubila tretjič v nizu. Vratar domačih Tristan Jarry je ubranil kar 40 strelov, Jeff Carter in Bryan Rust sta vpisala po gol in podajo, Sidney Crosby pa je še na osmi tekmi zapored dosegel najmanj točko.