liga KHL Rok Tičar Robert Sabolič

Ponedeljek, 3. 9. 2018, 21.45

Slovenca začela tekmovanje v ligi KHL

Robert Sabolič sezono začel z zadetkom in skalpom SKA

Robert Sabolič | Robert Sabolič je v tretjo sezono lige KHL zadrsal z zadetkom in zmago nad SKA Sankt Peterburg. | Foto Vid Ponikvar

V novo sezono Kontinentalne hokejske lige sta v ponedeljek vstopila tudi slovenska hokejska napadalca Robert Sabolič in Rok Tičar, ki sta bila po uvodnem obračunu različne volje.

Zadovoljni so led dvorane Nagorny Arena zapustili hokejisti Torpeda iz Nižnega Novgoroda, ki so pred domačimi gledalci na kolena spravili dvakratnega prvaka lige KHL SKA Sankt Peterburg. Ta je po prvi tretjini vodil z 2:0, nato pa je slovenski reprezentant Robert Sabolič v 26. minuti zadel za znižanje. Gostje, ki so na uvodnem obračunu s 6:1 razbili branilca naslova Kazan, so v nadaljevanju spet pobegnili na +2, a so se domači vrnili v igro, trikrat zadeli in se prvih dveh točk nove sezone razveselili z zmago s 4:3.

Slabše se je obračun končal za drugega slovenskega predstavnika v tekmovanju. Rok Tičar je ob debiju na uradni tekmi za kitajsko moštvo Kunlun Red Star s soigralci vknjižil poraz. Na Finskem so pri Jokeritu izgubili s 3:6.