Jan Muršak Bern hokejska liga prvakov Matija Pintarič Rouen

Nedelja, 2. 9. 2018, 20.27

Hokejska liga prvakov med 30. avgustom in 2. septembrom

Pintaričevi drago prodali kožo

Matija Pintarič | Matija Pintarič je imel na obračunu s favoriziranim češkim prvoligašem precej dela, zaustavil je 35 strelov od 38. | Foto Vid Ponikvar

Slovenski hokejski vratar Matija Pintarič je s francoskim prvakom Rouenom izgubil še na drugi tekmi lige prvakov. Francozi so se na gostovanju dobro upirali favoriziranemu češkemu elitnoligašu Hradec Kralove, ki je slavil s 3:2.

V skupini F s francoskim prvakom Rouenom nastopa slovenski čuvaj mreže Matija Pintarič. Že za uvod je Štajerca in soigralce v petek čakalo težko gostovanje pri finskem prvaku Oulun Kärpät. Finci so upravičili vlogo favorita in Francoze premagali s 4:0. Pintarič je branil vseh 60 minut in zaustavil 29 strelov od 33. Rouen je na vrata Jussija Rynnäsa sprožil 23 strelov, izkušeni Finec je zaustavil vse.

V nedeljo so Pintarič in soigralci gostovali še pri polfinalistu češke Extralige Hradec Kralove in v 9. minuti povedli, nato pa so gostitelji kronali premoč s tremi zadetki in povedli s 3:1. Čehi so imeli priložnost, da bi ušli na +3, a jim iz kazenskega strela ni uspelo premagati slovenskega vratarja. Anthony Guttig je v 53. minuti ob dvojni številčni prednosti znižal na 2:3 in poskrbel za napeto končnico. Rouen je poskušal izenačiti brez vratarja, a se mu načrt ni izšel.

Še drugič zapored v hokejski ligi prvakov, ki se med hokejskimi privrženci ni dobro uveljavila, sodeluje 32 moštev, razdeljenih v osem skupin.

V skupinskem delu (med 30. avgustom in 17. oktobrom) bo vsaka ekipa v skupini odigrala po dve tekmi z vsakim nasprotnikom (doma in v gosteh). Najboljša dva kolektiva vsake skupine se bosta po skupinskem delu uvrstila v osmino finala. Finale, v katerem bo le ena tekma, bo na sporedu 5. februarja.

Jan Muršak z Bernom na vrhu

Švicarski prvoligaš Bern, za katerega igra Jan Muršak, je po četrtkovi zmagi nad švedskim prvakom Växjö Lakers v soboto vknjižil še drugo zmago v skupinskem delu lige prvakov. Na gostovanju pri Cardiff Devils je zmagal po podaljšku s 3:2.

Jan Muršak je z Bernom vknjižil drugo zmago v ligi prvakov. | Foto: Vid Ponikvar Jan Muršak je z Bernom vknjižil drugo zmago v ligi prvakov. Foto: Vid Ponikvar

Muršakovi so se v soboto ustavili pri prvaku lige EIHL Cardiff Devils, ki se je izkazal za trdoživega tekmeca in se ni zlahka pustil favoriziranim gostom. Domačini so povedli, nato je Bern, ki si je privoščil 16 kazenskih minut, izenačil in prišel do vodstva z 2:1. Pri zadetku je s podajo sodeloval Muršak. Cardiff je kaj hitro poskrbel za izenačenje in izid rednega dela. Sledil je podaljšek. Andrew Ebbett je zadel že po 50. sekundah in odločil zmagovalca. Bern je po dveh zmagah na vrhu svoje skupine.

Muršak je s soigralci do prve zmage (2:1) prišel že v četrtek na težkem gostovanju pri švedskem prvaku in lanskem finalistu lige prvakov Växjö Lakers. Gostitelji so sicer povedli, a nato je Bern priredil preobrat in tri minute pred koncem rednega dela zadel za zmago. Štajerec je igral natanko 15 minut, v tem času po podatkih uradne strani tekmovanja ni vknjižil nobenega strela na gol.

Skupinski del lige prvakov, "slovenski skupini" (30. avgust do 2. september)

Skupina G
Četrtek, 30. avgust
Växjö Lakers : Bern 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Persson 9. (PP1); Ruefenacht 18. (PP1), Kampf 57.
(Jan Muršak je za Bern igral 15 minut.)

Cardiff Devils : Red Bull Salzburg 2:5

Sobota, 1. september
Cardiff Devils : Bern 2:3* (0:0, 2:2, 0:0, 0:1)
Richardson 21. (PP1), Hedden 28. (PP2); Ruefenacht 22. (PP1), Andersson 25. (podaja Muršak), Ebbett 61.
(Jan Muršak je za Bern igral 17 minut in pol, v tem času enkrat ustrelil na gol.)

Petek, 31. avgust
Oulun Kärpät : Rouen 4:0  (2:0, 1:0, 1:0)
Sailio 4., Kivihalme 11., Kukkonen 32. (PP1), Pyorala 48.
(Matija Pintarič je za Rouen branil vseh 60 minut in zaustavil 29 strelov od 33.)

Mountfield HK : Nürnberg Ice Tigers 1:2