IceHL Aljaž Predan VSV Beljak VIenna Capitals Fehervar AV19 Anže Kuralt Red Bull Salzburg

Ponedeljek, 28. 3. 2022, 22.28

Liga IceHL, polfinale, tretji tekmi

Salzburg do treh zaključnih ploščkov, Fehervar povedel z 2:1

Vienna Capitals Red Bull Salzburg | Salzburg je z zmago v seriji, v kateri igrajo na štiri zmage, povedel s 3:0. | Foto Gepa/RedBull

Salzburg je z zmago v seriji, v kateri igrajo na štiri zmage, povedel s 3:0.

V hokejski ligi ICEHL so moštva danes v polfinalu igrala tretji tekmi. Zelo blizu uvrstitvi v finale je Salzburg, ki je na domačem ledu tokrat s 4:0 premagal Vienno Capitals in vodi s 3:0 v zmagah. Madžarski Fehervar pa je v gosteh dobil tekmo z beljaškim VSV prav tako s 4:0 - Anže Kuralt je dvakrat podal - in zdaj vodi z 2:1 v zmagah.

V salzburško-dunajskem nizu je na prejšnji tekmi ekipa s Solnograškega poskrbela za razburljiv preobrat, saj je v zadnji minuti izničila zaostanek 0:2 in potem slavila z golom v 17. minuti podaljška. Danes je bilo bolj mirno, Salzburg pa si je z visoko zmago priigral prvi zaključni plošček za finale že na naslednji tekmi v sredo na Dunaju.

Fehervar je izgubil prvo tekmo z VSV, ta je v četrtfinalu s 4:3 v zmagah premagal SŽ Olimpijo. Na drugi tekmi je bil izid 6:3, danes pa v Beljaku kar 4:0 za Fehervar, ki tako vodi z 2:1 v zmagah. Četrta tekma bo v prav tako v sredo v Szekesfehervarju.

V polfinalu ekipe igrajo na štiri zmage, naslednji termini pa so še petek, 1. aprila, nedelja, 3. aprila in morebitna zadnja določilna v torek, 5. aprila.

Ponedeljek, 28. marec
Red Bull Salzburg  : Vienna Capitals 4:0    (1:0, 3:0, 0:0) /3:0/
(Aljaža Predana zaradi poškodbe ob zmagi ni bilo v postavi.)

VSV Beljak : Fehervar AV19   0:4    (0:1, 0:2, 0:1)  /1:2/
(Anže Kuralt je ob zmagi podal za 2:0 in 4:0, enkrat streljal na gol nasprotnika in odsedel dve mali kazni)

//razmerje v zmagah, igrajo na štiri zmage

Fehervar AV19 VSV Beljak
Sportal Alba tudi z izdatno Kuraltovo pomočjo do izenačenja, Salzburg vodi že z 2:0
VSV Beljak Fehervar AV19 Anže Kuralt
Sportal Olimpijini krvniki začeli z zmago proti Kuraltovim, Rodman ostaja Beljačan