liga EBEL Medveščak Zagreb Marcel Rodman Mitja Robar Graz 99ers Ken Ograjenšek Anže Kuralt Sapa Fehervar

Nedelja, 14. 10. 2018, 22.38

Liga EBEL, 12. do 14. oktober

Ograjenšku slovenski obračun

Ken Ograjenšek | Ken Ograjanšek je ob zmagi prispeval zadetek, šestega na desetih tekmah. | Foto Sportida

Ken Ograjanšek je ob zmagi prispeval zadetek, šestega na desetih tekmah.

Gradec Kena Ograjenška je po podaljšku s 4:3 premagal Fehervar Anžeta Kuralta. Ograjenšek je zadel za vodstvo z 1:0, Madžari so pozneje povedli s 3:2, a po podaljšani igri so se nove zmage veselili graški panterji. Salzburg, ki se pobira po začetnih težavah, je s 5:1 odpravil slovenski Medveščak, ki se drži predzadnjega mesta, rdeči biki pa so skočili na četrto. Vodi Dunaj, ki po desetih tekmah še ne pozna poraza.

Marcel Rodman
Sportal Slovenskega olimpijca življenje večkrat preizkusilo, a se nikoli ni želel smiliti samemu sebi

Gradec Kena Ograjenška je v petek s 4:0 odpravil Linz in zadržal drugo mesto, pred njim je le Dunaj, ki po devetih obračunih še ne pozna poraza. Slovenski napadalec je podal za 1:0 in postavil končni rezultat. Anže Kuralt je s Fehervarjem gostoval pri Beljaku in izgubil z 2:4. Madžarska ekipa zaseda peto mesto.

Medveščak je v zadnji tretjini priredil preobrat in Innsbruck  premagal s 4:3. | Foto: Sportida Medveščak je v zadnji tretjini priredil preobrat in Innsbruck premagal s 4:3. Foto: Sportida

Medveščak, katerega člani so Mitja Robar, Nik Simšič in poškodovani Mark Čepon, v vlogi pomočnika trenerja pa v klubu deluje Marcel Rodman, je vsaj začasno zbežal z zadnjega mesta. Zagrebčani so gostovali pri Innsbrucku, zaostajali z 1:3, na koncu pa s tremi zadetki v zadnji tretjini prišli do zmage s 4:3. To je šele druga zmaga hrvaškega EBEL-ligaša na osmi tekmi sezone.