6 let, 7 mesecev

Anže Kopitar Anže Kopitar liga NHL Los Angeles Kings Buffalo Sabres

Četrtek, 23. 10. 2014, 19.33

Kopitarju se smeji, pred domačimi navijači zadel za zmago kraljev (video)

V dvorani Staples Center v Los Angelesu so navijači dobili tisto, po kar so prišli. Zmago svojih kraljev, ki so brezzobi Buffalo odpravili z rezultatom 2:0. Kopitar je prispeval zadetek številka 2.

Kralji so pred domačim občinstvom v dvorani Staples Center v Los Angelesu lepo razporedili zadetke. Prvega so dosegli v prvi in drugega v drugi tretjini, tretji v tretji tretjini ni bil potreben. Kralji so neškodljivi Buffalo odpravili z rezultatom 2:0.

Gostitelji so z bliskovito hitrostjo in učinkovitostjo mrežo nasprotnika krstili že v 36 sekundi, ko je po podaji Drewa Doughtyja in Tylerja Toffolija zadel Jeff Carter.

Slovenski hokejski as s Hrušice Anže Kopitar, ki je na ledu prebil skoraj 19 minut, se je med strelce vpisal v drugi tretjini, ko je v 15. minuti po podaji strelca prvega gola Jeffa Carterja v powerplayu, zadel za vodstvo 2:0 in končno zmago.

Vratar Jonathan Quick je obranil vseh 29 strelov gostujočih hokejistov ter še 33. ostal nepremagan pred vrati, s čimer je postavil nov moštveni rekord. Prej si je ta rekord delil z Rogiejem Vachounom. "Ta mejnik kaže bolj na to, kaj smo vsi mi kot moštvo sposobni narediti. Dobro se tudi zavedam, kaj je dosegel Rogie in kaj je pomenil moštvo in za hokej v tem mestu," je bil zadovoljen Quick v izjavi za ameriške medije.

Na tekmi pa sta prvič v ligi NHL nastopila sin in oče, Jordan in Ted Nolan, Jordan Nolan je igral v majici Los Angelesa, njegov oče pa je bil na tekmi udeležen kot trener nasprotnega moštva Sabres.

Sezono so dobro začeli tudi New York Islanders, ki so peto zmago dosegli v Bostonu s 3:2. Detroit je po podaljšku s 3:2 ugnal Pittsburgh, Niklas Kronwall je dosegel dva zadetka in podajo za zmagovalce. Nashville je po zaslugi treh golov Jamesa Neala ugnal Chicago in je skupaj z Montrealom in Anaheimom trenutno vodilna ekipa lige. Vancouver je s 4:1 zmagal v St. Louisu, Minnesota je doma z 2:0 premagala Arizono, Calgary je tudi po zaslugi dveh golov Seana Monahana kar s 5:0 odpravil Carolino, Mark Letestu in Ryan Johansen pa sta s po dvema zadetkoma pomagala Columbusu do slavja s 5:4 v San Joseju.