21.11

Los Angeles Kings liga NHL Anže Kopitar Anže Kopitar Philadelphia Flyers

Sobota, 2. 3. 2013, 21.11

Kopitar in družba poraženi v Vancouvru

V ligi NHL sta se dve tekmi končali že v soboto zvečer. Philadelphia je pred domačimi navijači premagala Ottawo, Boston pa Tampo Bay. Ponoči je Los Angeles Anžeta Kopitarja izgubil proti Vancouvru.

Hokejisti iz Los Angelesa, branilci naslova Stanleyjevega pokala, so tako končali niz petih zaporednih zmag. Daniel Sedin in Jannik Hansen sta prispevala odločilna zadetka v razmaku manj kot treh minut ob koncu druge tretjine za vodstvo domačih 3:2 in 4:2. Peti gol na tekmi je padel v zadnji minuti, zadel je Chris Higgins, ko so kralji igrali brez vratarja. Za Vancouver sta prva gola prispevala Dan Hamhuis in Mason Raymond.

Vancouver je po porazih proti Detroitu s 3:8 in Phoenixu z 2:4 tokrat moral zmagati, če je želel obdržati prepričljivo vodstvo v severozahodni skupini. Kralji so tako klonili pod močno ofenzivo hokejistov s pacifiške obale Kanade, šele tretjič v tej skrajšani sezoni pa so prejeli več kot tri zadetke.

Slovenski športnik minulega leta Kopitar je z vknjiženo podajo na vsaki od zadnjih petih tekmah vpisal vsaj točko. Kopitar je doslej zbral skupno 18 točk (6 golov, 12 podaj). Los Angeles je z osvojenimi točkami 22 trenutno deveto moštvo Zahoda (10 zmag, 7 porazov, dva poraza po podaljšku). Za vodilnim Chicagom pa zaostaja 17 točk. Od mest v končnici ga loči le točka. Kar tri moštva, Detroit, Phoenix in Nashville, si delijo 23 točk.

Največ golov je padlo v Montrealu, kjer so gostitelji v podaljšku izgubili proti Pittsburgu s 7:6. Za pingvine so po dva gola dosegli Chris Kunitz, Brandon Sutter in Matt Cooke.

Philadelphia Flyers je doma z 2:1 odpravila Ottawa Senators, hokejisti Buffalo Sabres so po kazenskih strelih premagali New Jersey Devils s 4:3, Phoenix Coyotes je bil na domačem ledu boljši od Anaheim Ducks s 5:4 po kazenskih strelih. Tampa Bay Lightning je vpisala domačo zmago proti Boston Bruins s 3:2, San Jose Sharks pa je bil doma boljši od Nashville Predators z 2:1. Hokejisti Winnipeg Jets so na domačem ledu izgubili proti Washington Capitals z 0:3, Carolina Hurricanes pa je bila s 6:2 boljša od Florida Panthers.