12.56

liga prvakov liga prvakov Robert Sabolič Sparta Praga

Četrtek, 27. 8. 2015, 12.56

Izjemni čuvaj mreže in zadetek v zadnji minuti potopila Saboličeve

Hokejisti Sparte Prage so z 1:2 klonili pred norveškim podprvakom Storhamarjem, ki je do velikih treh točk prišel z odličnimi obrambami vratarja in zadetkom v zadnji minuti obračuna.

Češkemu prvoligašu, katerega dres nosi Robert Sabolilč, je v petek živce kravžljal izjemno razpoloženi vratar Norvežanov Oskar Ostlund (97,37-odstotna uspešnost), ki je ubranil praktično vsak poskus Sparte. Šved je ob 38 strelih klonil le v 42. minuti, ko je Jan Buchtele izenačil na 1:1. Dobrih 30 sekund pred koncem rednega dela je kazalo, da bo sledil podaljšek, a je Christian Larrivee takoj po prihodu s kazenske klopi z zmagovitim zadetkom razveselil goste, ki so po porazu proti Sparti pretekli teden tokrat vknjižili prvo zmago.

Za Čehe, ki vztrajajo na vrhu lestvice, a so odigrali eno oziroma dve tekmi več kot nasprotniki, je bil to drugi poraz na treh tekmah.