10.50

liga EBEL Red Bull Salzburg VSV Beljak KAC Celovec Orli Znojmo Sapa Fehervar Black Wings Linz Bolzano Žiga Pance Luka Gračnar Klemen Pretnar

Petek, 13. 3. 2015, 10.50

Gračnar in nekdanji zmaj junaka maratona v Beljaku

Hokejisti Salzburga so z zadetkom Johna Hughesa v 112. minuti srečanja z 2:1 premagali Beljak in si priigrali zaključni plošček. Med vratnicama rdečih bikov je s 55 obrambami blestel Luka Gračnar.

Salzburžani so povedli v 16. minuti, ko je J. P. Lamoureuxa (61 obramb) ugnal Kyle Beach, Beljačani pa so z izenačenjem odgovorili v 25. minuti, ko je Luko Gračnarja (55 obramb) premagal Benjamin Petrik. Mreža se nato ni zatresla vse do 112. minute, ko je tretjo zmago v seriji in z njo zaključni plošček za polfinale hokejistom iz Mozartove prestolnice priboril nekdanji član Olimpije in še lani hokejist Beljaka John Hughes.

Salzburg si je zmago zagotovil po rekordno dolgi tekmi, pred tem je namreč najdlje igral proti Olimpiji, ki jo je leta 2011 na peti četrtfinalni tekmi lige EBEL izločil z zadetkom Matthiasa Trattniga v 96. minuti.

Aktualni prvaki iz Bolzana so proti Linzu po zadetku Žige Panceta v 25. minuti povedli že s 3:0, na koncu pa slavili s 3:2 in poskrbeli, da bosta v tem polfinalnem paru na sporedu vsaj še dve tekmi. Vsaj toliko jih bosta odigrala tudi Dunaj in Sapa Fehervar, saj so Madžari po uvodnih dveh zmagah dvakrat izgubili. Si je pa zaključni plošček priigral še Celovec, ki bi se z zmago nad Znojmom lahko že v petek uvrstil v polfinale.