20.19

Mitja Robar Mlada Boleslav CSKA Moskva Jan Muršak Aleš Kranjc Češke Budejovice Dukla Jihlava Miha Štebih Slovan Bratislava Rok Tičar Žiga Jeglič Jan Urbas

Četrtek, 13. 8. 2015, 20.19

CSKA ugnal mestne tekmece, Muršak z zmagovitim zadetkom

Moskovski CSKA nadaljuje zmagoviti niz pripravljalnih tekem na novo sezono, ki jo bo odprl čez dober teden. Zmagoviti zadetek k zmagi z 2:1 nad mestnim tekmecem Spartakom je prispeval Jan Muršak.

Po dveh zmagah nad Sočijem in treh nad švicarskimi nasprotniki (dvakrat so ugnali Davos, enkrat Fribourg) so ruski prvaki na turnirju Moscow Mayor Cup preskočili še klub, ki se je po letu premora (finančne težave) vrnil v Kontinentalno hokejsko ligo.

Moskovski Spartak, mestni rival CSKA, je v drugi tretjini povedel, v zadnjem delu je izenačenje priigral Dmitrij Kugrjšev, v 48. minuti pa je mrežo nasprotnika zatresel še Jan Muršak in postavil končni izid. CSKA-jevci, ki v pripravljalnem obdobju še ne poznajo poraza, že odštevajo dni do prvega spopada v ligi KHL, 24. avgusta bodo v sezono vstopili proti aktualnim prvakom lige, hokejistom SKA iz Sankt Peterburga.

Mlada Boleslav še v četrto prekratka

Brez nasmeha na obrazu so bili tokrat hokejisti Mlade Boleslavi, ki je izgubila še na četrtem pripravljalnem srečanju od petih. Še drugič v dveh dneh je Mitjo Robarja in soigralce s 5:3 premagal ligaški nasprotnik Liberec.

Izgubil je še en branilec, ki si kruh služi v najmočnejši češki hokejski ligi. Aleš Kranjc in pirati iz Chomutova so po dveh prejetih zadetkih v zadnjem delu tekme z 1:3 pokleknili pred Plznom. Poraz je doživel tudi Rok Pajič, ki je z drugoligašem Češke Budejovice s 3:6 priznal premoč lanskemu polfinalistu elitne češke lige Kometa Brno. Slovenski napadalec je ob porazu znižal na 2:5.

Praznih rok je ostal tudi Miha Štebih z Duklo Jihlavo, ki je uvodno tekmo memoriala Pavla Demitre proti slovaškemu prvoligašu Trenčinu izgubila z 0:3. Zmage pa ni videl niti Västerås Jana Urbasa, ki je proti ligaškemu nasprotniku Vita Hästen izgubil po kazenskih strelih.