Los Angeles Kings Anže Kopitar Anže Kopitar

Petek, 18. 3. 2016, 7.36

Anže Kopitar z dvema goloma junak tekme (video)

Anže Kopitar | Foto Reuters

V ligi NHL je Anže Kopitar z Los Angelesom gostil hokejiste New York Rangers. Kralji so uspeli zmagati še tretjič zapored, junak tekme pa je bil najboljši slovenski hokejist.

Gledalci so v Staples Centru videli izjemen preobrat Kraljev, ki vse do zmagovitega zadetka Anžeta Kopitarja v podaljšku niso vodili niti enkrat. Gostje iz New Yorka so v 12. minuti povedli prek J. T. Millerja, a je Dustin Brown odgovoril že v manj kot pol minute in moštvi sta na odmor odšli izenačeni.

V drugem delu je tesno prednost Rangersom zagotovil Dan Boyle, na začetku zadnje tretjine pa je Jonathana Quicka premagal še Kevin Hayes in zvišal na 1:3. Kalifornijcem v boju z nasprotnikom iz velikega finala leta 2014 ni kazalo najbolje, a je upanje v 45. minuti vrnil Kyle Clifford, nato pa je na sceno stopil še slovenski hokejski as.

Kopitar izsilil podaljšek, dobil sodniški met in preusmeril plošček v gol

Kopitar je v 56. minuti izenačil in izsilil podaljšek, v katerih igralci moštva LA Kings letos naravnost blestijo. Tudi tokrat se niso izneverili navijačem, v glavni vlogi igre tri na tri pa je bil spet Hrušičan.

Najprej je v napadalni tretjini dobil sodniški met, se hitro postavil pred nasprotnikov gol in zastiral pogled Henriku Lundqvistu, po strelu Jaka Muzzina skoraj z modre črta pa je pred golom s palico preusmeril smer ploščka, ki je zletel za hrbet švedskega čuvaja mreže. Kralji so tako dobili še 11. podaljšek sezone in skočili tik pod vrh zahodne konference. Pred njimi je z dvema tekmama in točkama več Dallas.

"Vsak večer igramo enako in tako delamo vse leto. Ni pomembno, proti komu igramo. Včasih ne damo dovolj zadetkov, včasih pa odločajo majhne razlike," je po tekmi povedal glavne trener LA Kings Darryl Sutter.

Liga NHL, 17. marec:

Los Angeles Kings : New York Rangers 4:3* (1:1, 0:1, 2:1, 1:0)
Brown 12., Clifford 45., Kopitar 56., Kopitar 62.; Miller 12., Boyle 34., Hayes 43.
Anže Kopitar je igral dobrih 20 minut in pol, trikrat ustrelil proti golu nasprotnika in dvakrat zadel.

New Jersey Devils : Minnesota Wild 7:4
Boucher, Henrique (2), Sislo (2),Smith-Pelly (2); Fontaine, Koivu, Niederreiter, Spurgeon

8. Colorado Avalanche 71 - 76
9. Minnesota Wild 71 - 75
10. Arizona Coyotes 70 - 69
11. Vancouver Canucks 69 - 66
12. Calgary Flames 70 - 65
13. Winnipeg Jets 70 - 63
14. Edmonton Oilers 73 - 63