Nedelja, 14. 4. 2019, 19.50

5 let

Alpska liga, finale, tretja tekma

Zmaji po vodstvu pokleknili, Pustertal pri drugi finalni zmagi

SŽ Olimpija - Val Pusteria Alpska liga finale | Hokejisti Olimpije so po 40 minutah vodili s 4:2, v nadaljevanju pa dopustili preobrat in izgubili s 4:6. Pustertal je tako v finalni seriji na štiri zmage povedel z 2:1. | Foto Grega Valančič/Sportida

Hokejisti HK SŽ Olimpija so v lepo napolnjeni domači dvorani Tivoli (zbralo se je precej čez 3.000 gledalcev) na tretji finalni tekmi Alpske lige proti Pustertalu vodili s 4:2, na koncu pa izgubili s 4:6. Južnotirolsko moštvo, ki je s pridom izkoriščalo ljubljanske izključitve, je po preobratu v finalu povedlo z 2:1 v zmagah. Za naslov prvaka so potrebne štiri zmage. Četrta tekma bo že v ponedeljek, prav tako v Ljubljani. Začela se bo ob 19.15.

Na uvodnem finalnem obračunu najboljših ekip rednega dela je južnotirolsko moštvo Pustertal Olimpijo doma premagalo s 3:0, na drugi tekmi v Brunicu pa so Ljubljančani nasprotniku vrnili z visoko zmago s 7:2.

Serija se je v nedeljo za dve tekmi preselila v Ljubljano, kjer so gledalci dokazali, da je prestolnica lačna hokeja. Zbralo se je več kot 3.000 gledalcev, kar je največ na Olimpijinih tekmah v tej sezoni. Z razpletom je bila zadovoljna peščica navijačev, ki je na skrajnem robu zahodne tribune spodbujala Pustertal. Ta je po preobratu slavil s 6:4.

Južni Tirolci povedli, Olimpija odgovorila

Tekma v Tivoliju se je začela z golom gostov. V sedmi minuti je Žana Usa ugnal Markus Gander. Na ledu so gostje sicer imeli igralca manj, a so Ljubljančani v napadu izgubili plošček, Val Pusteria pa je izvedla bliskovit protinapad. Na izenačenje ni bilo treba čakati dolgo, za 1:1 je v 11. minuti zadel Sašo Rajsar, ki je ob močnem strelu Davida Planka podstavil palico in preusmeril let ploščka ter tako ukanil gostujočega vratarja Colina Keitha Furlonga.

1 / 24

V 23. minuti tekme je završalo, z močnim strelom od daleč je mrežo Pusterie prerešetal Luka Vidmar in zmaje popeljal v prvo vodstvo na tekmi. Južni Tirolci so z igralcem več (izključen je bil Aleš Mušič) izenačili v 27. minuti, ko je bil natančen Armin Hofer, dobro minuto kasneje pa je Gregor Koblar spet poskrbel za vodstvo domačih.

V 39. minuti je s solo prodorom vodstvo Olimpije povišal Aljaž Chvatal. Olimpija je tako po 40 minutah vodila s 4:2, a vodstva ni znala zadržati. Italijani so bili v zadnjem delu boljši tekmec, igrali agresivno, predvsem pa s pridom izkoriščali kazni domačih (izkoristili so tri "power-playe" od štirih).

Ljubljančani so dočakali lepo napolnjene tribune, zbralo se je okoli 3.500 gledalcev. | Foto: Grega Valančič/Sportida Ljubljančani so dočakali lepo napolnjene tribune, zbralo se je okoli 3.500 gledalcev. Foto: Grega Valančič/Sportida

Tommaso Traversa je tako po zgolj 13 sekundah zadnjega dela s strelom od daleč zaostanek Pusterie znižal na 4:3, dve minuti kasneje pa izid poravnal na 4:4, ko so gostje izkoristili "power-play" ob izključitvi Aleša Kranjca. Pritisk se je nadaljeval in v 48. minuti so ob izključitvi Vidmarja gol za vodstvo dosegli Italijani. Za 5:4 je zabil Raphael Andergassen. Zmaji so pritiskali za izenačenje, poskušali tudi brez vratarja in v nebranjena vrata v 60. minuti dobili še gol za končnih 4:6. Strelec je bil Armin Helfer.

Časa za počitek po večerni tekmi ne bo veliko, saj četrta tekma sledi že v ponedeljek ob 19.15 v Tivoliju, nato pa se bosta ekipi hitro vrnili v Italijo, kjer bo v sredo zvečer peto srečanje. Če Olimpija v ponedeljek ne bo zmagala, bi lahko že v sredo dobili prvaka.

Pokazali, zakaj so bili prvi po rednem delu

"Morda smo se pred zadnjo tretjino podzavestno zadovoljili z vodstvom, oni so pritisnili, hitro zadeli, kar jim je dalo krila, mi pa smo nekoliko padli," o medlem začetku zadnje tretjine, v katerem so Italijani priredili preobrat, pravi branilec Žiga Svete. | Foto: Grega Valančič/Sportida "Morda smo se pred zadnjo tretjino podzavestno zadovoljili z vodstvom, oni so pritisnili, hitro zadeli, kar jim je dalo krila, mi pa smo nekoliko padli," o medlem začetku zadnje tretjine, v katerem so Italijani priredili preobrat, pravi branilec Žiga Svete. Foto: Grega Valančič/Sportida

"Morda so na koncu pokazali več želje. Če smo je mi več v prvih dveh tretjinah, so je oni v zadnji. Dve tretjini sta žal premalo. Morda smo se pred zadnjo tretjino podzavestno zadovoljili z vodstvom, oni so pritisnili, hitro zadeli, kar jim je dalo krila, mi pa smo nekoliko padli. Odigrali so pametno, pokazali, zakaj so bili po rednem delu na prvem mestu. So kakovostna ekipa, ki zna zadeti ob igralcu več ali pa iz protinapadov, znajo pa tudi umiriti igro," je po težkem porazu razmišljal branilec Žiga Svete in pogled proti ponedeljku, ko jih že čaka četrta tekma.

"Poskušali bomo obdržati isti tempo in disciplino vso tekmo. Treba se je pripraviti v glavah in iti tretjino po tretjino. Jutri bo zmaga že kar nujno."