Alpska liga, 30. november

Jeseničani poraženi v Italiji, Olimpija v Avstriji

500. večni derbi: HK SŽ Olimpija - HDD Sij Acroni Jesenice | Olimpija je izgubila pri drugi ekipi Salzburga, Jesenice pri Fassi. | Foto Matic Ritonja/Sportida

Olimpija je izgubila pri drugi ekipi Salzburga, Jesenice pri Fassi.

Oba slovenska predstavnika v Alpski ligi sta v soboto igrala v gosteh. Hokejisti HK SŽ Olimpija so s 3:7 izgubili pri drugi ekipi Salzburga, člani HDD Sij Acroni Jesenice pa so bili poraženi v Italiji pri Fassi z 2:5. Ljubljančani poraza v rednem delu tekme niso doživeli že več kot dva meseca. V obeh slovenskih taborih imajo sicer težave s prvima vratarjema, jeseniški Antoine Bonvalot je poškodovan in naj bi se vrnil v drugi polovici decembra, ljubljanski Žan Us pa je zbolel.

Matej Hočevar HK SŽ Olimpija HDD Jesenice
Sportal Slovenec v idilični vasici za življenje, a zahtevni za delo

Za Ljubljančane, ki so v sredo v Tivoliju premagali najbližjega zasledovalca na lestvici in lanskega finalista Pustertal, je to prvi poraz v rednem delu po 20. septembru in skupno peti v sezoni. Dvakrat so bili neuspešni po podaljšku oziroma izvajanju kazenskih strelov.

Debi za 17-letnega Kavčiča

Hokejisti SŽ Olimpija so prvi zadetek prejeli v tretji minuti, na začetku druge tretjine pa so gostje vodili že s 3:0. Gal Koren je znižal na 3:1, preostala dva zadetka za 6:2 in 6:3 pa sta prispevala Janez Orehek in Žan Jezovšek. Zmaji so v vratih pogrešali obolelega Žana Usa. Sprva je branil Tilen Spreitzer, ki je v 42. minuti ob petem prejetem zadetku mesto med vratnicama prepustil 17-letnemu Nalu Kavčiču. Ta je ob debiju v Alpski ligi zaustavil deset strelov od 12.

Olimpija ostaja na vrhu, na njeno srečo sta grešila tudi najbližja zasledovalca Ritten in Pustertal.

Jeseničani veliko več streljali, a ...

Tudi železarji niso mogli računati na prvo hobotnico, poškodovanega Antoina Bonvalota, tako da je mesto prvega vratarja pripadlo Urbanu Avseniku, ki ni imel svojega večera. Gostitelji so poskušali le s 16 streli na gol (Jeseničani s 30) in ga petkrat premagali. Proti Fassi sta v polno zadela Gašper Glavič (22.) za 2:1 in Miha Brus (52.) za 4:2.

Gorenjci so po dobri polovici rednega dela Alpske lige na 13. mestu v osemnajstčlanski ligi. Za šestim mestom, ki vodi v končnico, zaostajajo sedem točk.

Vrnili se bodo 17. decembra

Jeseničani, z izjemo mlajših članov, ki bodo od 8. do 14. decembra nastopili na svetovnem prvenstvu divizije 1-A v Minsku, bodo imeli zdaj premor do 17. decembra. Nato jih čakata dve domači preizkušnji, najprej proti Red Bulls Juniors, 20. decembra pa s klubom SŽ Olimpija. Ta bo spet v alpskem pogonu 17. decembra v Celovcu.