Asiago HK Olimpija Alpska liga

Sreda, 30. 12. 2020, 21.32

Alpska liga, 30. december

Olimpija se je od leta poslovila z domačo zmago nad Asiagom

HK Olimpija Val Gardena Anže Ropret | Hokejisti Olimpije so zadnjo tekmo v letu odigrali proti Asiagu. | Foto Vid Ponikvar

Hokejisti Olimpije so zadnjo tekmo v letu odigrali proti Asiagu.

Hokejisti HK SŽ Olimpija so v četrtek zvečer pred praznimi tribunami Tivolija odigrali zadnje srečanje leta 2020. Še drugič v slabem tednu dni so palice prekrižali z Asiagom, ki jih je v soboto doma premagal s 5:2. Tokrat so bili Ljubljančani boljši, zmagali so s 4:1 in bodo novo leto pričakali kot vodilno moštvo lige.

HK Olimpija Gregor Polončič
Sportal Po treh domačih alpskih zmagah Olimpija izgubila v Italiji
HK Olimpija HDD Jesenice
Sportal Olimpijino gostovanje prestavljeno

Po prvi tretjini tekme v Hali Tivoli so imel več razlogov za zadovoljstvo pri Asiagu. Italijani so namreč vodili z 1:0, edini gol v prvem delu igre pa je zabil Steven McParland v 17. minuti tekme. V drugi tretjini so se zmaji z golom Gala Korena v 22. minuti vrnili, nato pa tik pred sireno z zadetkom Aleksandra Magovca povedli. Prednosti niso več spustili iz rok, za končnih 4:1 sta v izdihljajih tekme poskrbela Žiga Pance in Aleš Mušič.

V ljubljanskih vratih je bil tokrat Paavo Hölsä, ki je ustavil 16 strelov, Gianluca Vallini na drugi strani je imel veliko več dela, ob štirih prejetih zadetkih je namreč zbral kar 36 obramb.

To je bila zadnja tekma Olimpije v letu 2020. Zmaji bodo nato prvo tekmo 2021 v soboto odigrali na Jesenicah. Ta bo štela za državno prvenstvo, v katerem so si že zagotovili prvo mesto po rednem delu. Prva alpska tekma novega leta jih čaka dan zatem, v nedeljo je predvideno gostovanje Lustenaua v Tivoliju.

Člani HDD Sij Acroni Jesenice že vse od 6. decembra niso igrali tekem Alpske lige, na računu imajo v povprečju štiri tekme manj od nasprotnikov. Naslednje alpsko srečanje naj bi odigrali 6. januarja pri Asiagu. Železarji se bodo prihodnja meseca morali znajti brez kapetana Andreja Tavžlja, ki okreva po zlomu in operaciji podlahtnice.