16.44

Karate Laško

Nedelja, 16. 3. 2014, 16.44

Ukrajinski dan v Laškem

Drugi dan karate turnirja svetovnega pokala v Laškem sta bili na sporedu tudi ekipni tekmi, tako v ženski kot moški konkurenci pa je zlato romalo v Ukrajino.

Slovenska ženska ekipa, v postavi Tjaša Ristič, Lina Pušnik, Tanja Vrbnjak ni posegla proti vrhu, Slovenke so sicer premagale Italijanke, nato izgubile proti Srbkinjam. Slednje so nato priznale premoč Grkinjam, te pa so se v finalu pomerile z Ukrajinkami. Ekipnega zlata so se veselile Ukrajinke.

Naša moška ekipa v postavi Luka Deberšek, Haris Jahič, Mladen Railič, Sebastjan Budihna, Rem Marič se je borila za odličje, a ostala brez njega. V prvem krogu so Slovenci premagali Madžare, v drugem pa morali priznati premoč izjemno razpoloženim Ukrajincem. V repasažu je slovenska peterica naletela na Srbe in izgubila ter se morala zadovoljiti s končnim petim mestom. V velikem finalu sta obračunali reprezentanci Hrvaške in Ukrajine, gladke zmage s 3:0 so se veselili Ukrajinci.

Med karateistkami do 50 kilogramov je zmago slavila Avstrijka Bettina Plank, v konkurenci do 55 kilogramov pa Italijanka Sara Cardin. V tej kategoriji je nastopila tudi Slovenka Vesna Bezgovšek, a že v drugem krogu izgubila proti Malezijki Nishi Alagasan, v prvem je sicer premagala Ivo Klepić iz Bosne in Hercegovine.

V moški konkurenci sta bila podeljena še dva kompleta odličij, v kategoriji do 60 kilogramov je zlato osvojil Madžar Andras Hübner, v kategoriji do 67 kilogramov pa Malezijec Sharmendran Raghonathan, ki je v izjemno zanimivem finalu z 10:9 premagal Ukrajinca Oleksandra Hahula.

Turnir Karate 1 World cup Thermana Laško je bil spet uspešen, organizatorji pa zagotavljajo, da bodo naslednje leto v Slovenijo še enkrat privabili svetovno smetano karateja.