Ponedeljek, 21. 3. 2022, 11.34

Plavanje

Tara Vovk še finalistka prvenstva NCAA

Tara Vovk | Foto Vid Ponikvar

Plavalka Ljubljane in univerze v Chicagu Tara Vovk se je prebila v finale vseameriškega študentskega prvenstva NCAA v Atlanti in se na 100 metrov prsno uvrstila tudi v veliki finale, v katerem je zasedla osmo mesto. S tem se je pridružila Sari Isaković, Petru Johnu Stevensu in Damirju Dugonjiću, ki so v preteklosti prav tako tvorili vrh tega tekmovanja.

Ljubljančanka letos navdušuje s formo. Pred tedni je zablestela na mitingu v ameriškem Westmondu, kjer je z 31,12 na 50 metrov prsno dosegla nov slovenski rekord in tudi normo A za nastop na letošnjem svetovnem prvenstvu v Budimpešti. Rekord Tjaše Vozel iz leta 2015 je Vovkova izboljšala za kar 31 stotink sekunde.

Vovkova je bila v Westmondu zelo hitra tudi na 100 metrov prsno, kjer je z 1:08,94 izboljšala osebni rekord za 1,2 sekunde in potrdila normo za nastop na avgustovskem evropskem prvenstvu v Rimu.