Ponedeljek, 25. 10. 2010, 9.25
9 let
Slovenske golfistke izpolnile cilj na SP

Zmagale so golfistke Južne Koreje z odličnim skupnim izidom - 30 pod parom igrišča, kar je nov rekord tega 46 let starega tekmovanja. Najbližje zasledovalke, igralke ZDA, so zaostale kar 17 udarcev.
Slovenski trener Uroš Gregorič je bil zadovoljen s štiridnevnimi predstavami svojih varovank, še posebej zadnji dan, ko so Slovenke z rezultatom - 3 zabeležile drugi najnižji seštevek dneva. "Izpolnili smo zastavljeni cilj. V povprečju smo igrali manj kot 2 nad parom igrišča, kar je za težavnost tekmovanja odličen rezultat. Predvsem smo lahko zadovoljni z zadnjim dnem, ki je hkrati dobra vzpodbuda za prihodnja velika tekmovanja," je dejal Gregorič.
Od 28. do 31. oktobra bo v Argentini potekalo še svetovno prvenstvo za moške. Slovenijo bodo med 70 nastopajočimi državami zastopali Tim Gornik, Žiga Avsec in Domen Slabe.