8 let, 3 mesece

balinanje Šiška Ilirska Bistrica

Nedelja, 30. 6. 2013, 21.17

Slovenci četrti v Iseru, pokal Šiški

Ob koncu balinarske sezone je slovenski pokal osvojilo moštvo Šiške, ki je bilo v finalu boljše od ekipe iz Ilirske Bistrice. Slovenska mladinska reprezentanca v Franciji izgubila v boju za 3. mesto.

Naši mladi reprezentanti Damjan Urbančič, Žan Kocina, Lan Timotej Ličan, Matija Povh na tradicionalnem turnirju v Iseru niso razočarali. Dosegli so dve zmagi, prav tako dvakrat izgubili. Po nastopu v Franciji je bil selektor Anton Kosar zadovoljen.

"Fantje so igrali dobro, še posebej moram pohvaliti najmlajša Žana in Matijo. Že zdaj gradimo mladinsko selekcijo za prihodnjo sezono, tako je bil ta turnir za nas kot naročen," je povedal Kosar, ki tokrat ni imel na voljo najbolj izkušenega Jako Kosirnika.

Šiški prvi pokalni naslov

V ljubljanski dvorani v Šiški se je za pokalno zmago borilo 15 moštev četverk. Prvi favorit Lokateks Trata je izpadel že v prvem krogu, saj ga je izločil Buldog iz Trbovelj s 7:6. Končni zmagovalci so domačini (Rozman, Šutej, Vincetič, Uhan i Roudi), ki so bili v finalu boljši od moštva iz Ilirske Bistrice (Kljun, Jagodnik, Turkovič, Jenko, Škrlj) s 13:10 in tako prvič osvojili pokalno lovoriko in se pod številko 22 vpisali na seznam dosedanjih zmagovalcev.