Thermometer Blue 0

Rajmond Debevec

Nedelja, 31. 1. 2016, 13.22

Rajmond Debevec 16. v Münchnu

Najboljši slovenski strelec vseh časov Rajmond Debevec je na močnem mednarodnem mitingu v Münchnu zasedel 16. mesto v disciplini zračna puška, potem ko je zadel 626,7 kroga.

Za slovenske strelce in strelke je bila tridnevna preizkušnja v bavarski prestolnici zadnje veliko tekmovanje pred februarskim evropskim prvenstvom v madžarskem Györu.

Na moški tekmi z zračno puško so nastopili še trije slovenski strelci: Benjamin Jodl je zasedel 38., Željko Moičević 39. (oba sta zadela po 623,9 kroga), medtem ko je Robi Markoja sobotno preizkušnjo s 614,4 kroga končal na 75. mestu. Na ženski tekmi so v tej disciplini nastopile tri slovenske strelke, najboljša pa je bila Urška Kuharič (415,6) na 32. mestu. Živa Dvoršak (414,7) je zasedla 36., Nina Juvan (409,3) pa 79. mesto.

Na drugi moški preizkušnji z zračno pištolo je bil med slovenskimi strelci najboljši Kevin Venta, ki je s 577 krogi zasedel 21. mesto. Blaž Kunšek (576) je tekmo končal na 28., Sašo Stojak (566) na 70., Anže Repič (563) pa na 76. mestu. Na ženski tekmi je bila med Slovenkami najboljša Katja Vodeb, ki je s 373 krogi osvojila 45. mesto. Majda Raušl (368) je zasedla 64., Petra Dobravec (363) pa 70. mesto.