EP v kajaku na mirnih vodaj

Ostermanova suvereno v finale na 500 m

Anja Osterman | Anja Osterman | Foto Nina Jelenc

Anja Osterman

Potem ko se je že dopoldne slovenska kajakašica na mirnih vodah Anja Osterman iz kvalifikacij neposredno prebila v nedeljski finale na 500 metrov, je popoldne za finale na isti razdalji veslal še Rok Šmit. V finale A mu ni uspelo priti, zato pa bo tekmoval v finalu B.

Anja Osterman, ki je bila nedavno na svetovnem prvenstvu šesta na 500-metrski progi, je tokrat v svoji kvalifikacijski skupini zanesljivo opravila s konkurenco in bo v nedeljo napadala visoka mesta.

Rok Šmit, ki je bil v svoji kvalifikacijski skupini tretji, je v polfinalu zasedel četrto mesto v svoji skupini, za tretjim mestom, ki je vodilo v finale A, pa je zaostal slabi dve sekundi. Tako bo v finalu B tekmoval v petek popoldne.

Rok Šmit | Foto: Nina Jelenc Rok Šmit Foto: Nina Jelenc

V polfinale pa se je s petim mestom svoje skupine na 1000 metrov prebil Jošt Zakrajšek, za finale se bo boril v petek zjutraj.