17.11

rokoborba svetovno prvenstvo Las Vegas

Torek, 8. 9. 2015, 17.11

Kuhar 18. na rokoborskem SP v Las Vegasu

Slovenski rokoborec Jure Kuhar je na svetovnem prvenstvu v Las Vegasu osvojil 18. mesto v kategoriji do 75 kilogramov.

V omenjeni kategoriji je nastopilo 46 tekmovalcev, normo za nastop na olimpijskih igrah 2016 v Riu de Janeiru pa je osvojilo zgolj prvih šest borcev.

Kuhar je v kvalifikacijski borbi za 1/16 finala premagal predstavnika Portorika z 8:0. V šestnajstini finala se je pomeril z aktualnim evropskim prvakom tej kategoriji Azerbajdžancem Elvinom Mursalijevom ter tesno izgubil z 2:3. Kuhar je z lepim metom povedel z 2:0 in na koncu popustil.

Mursalijev je v polfinalni borbi izgubil proti olimpijskemu prvaku in na koncu osvojil peto mesto. Kuhar bo novo priložnost za olimpijsko vozovnico iskal naslednje leto na kvalifikacijskih turnirjih za OI.