Zagreb Darko Jorgić Darko Jorgić

Četrtek, 16. 5. 2019, 19.38

MEDNARODNO NAMIZNOTENIŠKO PRVENSTVO HRVAŠKE V ZAGREBU

Jorgič v Zagrebu v osmini finala

Darko Jorgić | Darko Jorgič se je na turnirju na Hrvaškem prebil v osmino finala. | Foto Urban Urbanc/Sportida

Darko Jorgič se je na turnirju na Hrvaškem prebil v osmino finala.

Na mednarodnem namiznoteniškem prvenstvu Hrvaške je bil prvi dan glavnega turnirja slovenski junak Darko Jorgič, ki se je z dvema zmagama, proti Ukrajincu Oleksandru Diduhu in Indijcu Amalraju Anthonyju, uvrstil v osmino finala.

V osmini finala bo v petek ob 14.25 Jorgičev nasprotnik 31-letni Rus Kiril Skačkov, 59. igralec svetovne lestvice.

Z zmago je turnir začel tudi Deni Kožul, ki je premagal Indijca Manava Vikasha Thakkarja, v drugem krogu pa je bil zanj usoden Japonec Shunsuke Togami.

V kategoriji do 21 let se je v četrtfinalu od nadaljnjega tekmovanja poslovila Aleksandra Vovk. Premagala jo je Japonka Yumeno Soma.